Smashing Pumpkins opublikowali nowy utwór [AUDIO]

/ 8 czerwca, 2018

Smashing Pumpkins podzielili się z fanami utworem „Solara”. Jest to pierwszy utwór zespołu od 2000 roku, w którego nagraniu udział wzięli Billy Corgan, James Iha i Jimmy Chamberlin.

Katarzyna Nosowska zapowiada trasę "na tłusto"

Utworu „Solara” możecie wysłuchać poniżej.

Zespół, w składzie: Billy Corgan (wokal, gitara), James Iha (gitara), Jimmy Chamberlin (perkusja), oraz Jeff Schroeder (gitara), przygotowuje się do nadchodzącej trasy. Lider grupy zdradził, że w najbliższym czasie na rynku pojawią się dwie EPki, na każdej znajdzie się po cztery utwory. Już w połowie lutego Corgan na swoim Instagramie podał tytuły nowych kompozycji The Smashing Pumpkins, które znajdą się na nadchodzących minialbumach, oto one: „Alienation”, „Travels”, „Silvery Sometimes (Ghosts)”, „Solara”, „With Sympathy”, „MarchinOn”, „Knights of Malta”, „Seek and You Shall Destroy”. Wszystko na to wskazuje, że obie EPki wyprodukuje Rick Rubin.

Latem zespół The Smashing Pumpkins wyruszy w trasę koncertową pod szyldem „The Shiny and Oh So Bright” – na razie zostały ogłoszone daty występów wyłącznie w Ameryce Północnej. Całość zbiega się z 30. rocznicą powstania grupy. Muzycy będą wykonywali utwory z pierwszych pięciu studyjnych albumów. Wiadomo, że w szeregach formacji zabraknie basistki D’arcy Wretzky, która grała w The Smashing Pumpkins do 1999 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także