Slash o kulisach powrotu do Guns N' Roses

/ 2 stycznia, 2018

W kwietniu 2016 roku zespół Guns N’ Roses zagrał pierwszy koncert po powrocie Slasha i Duffa McKagana. Było to ogromne wydarzenie, o którym rozpisywały się media na całym świecie. Szczególnie, że Slash i Axl Rose byli pokłóceni niemalże przez 20 lat.

Najbardziej wyczekiwane płyty 2018 roku [ŚWIAT]

O pierwszej po długich latach rozmowie z Axlem Rose’em, do której doszło w 2015 roku, opowiedział w ostatnim wywiadzie Slash:

Najpierw rozmawialiśmy przez telefon, a później spotkaliśmy się, gdy wróciłem do miasta. Byłem w Peru. Dokładnie to pamiętam. To spotkanie było niezwykle oczyszczające. Wszystko dlatego, że istnieje pewna więź, która nigdy nie została złamana, a gdy dzieją się złe rzeczy, ta więź sprawia, że cała sytuacja ma na ciebie bardzo negatywny wpływ.

– powiedział gitarzysta w wywiadzie z Nikkim Sixxem. I kontynuował:

Zawsze coś takiego istniało, ale nie będę wchodził na osobiste tematy… Przez te 20 lat, czy ile to trwało, było między nami dużo negatywnych uczyć. Zawsze jednak były w nas te pozytywne emocje – coś jak w małżeństwie, gdy kogoś kochasz. Takie uczucia istniały, ale były przykryte przez te wszystkie negatywne rzeczy. W mediach pojawiało się wiele informacji na nasz temat, które były mocno przerysowane, dlatego gdy pierwszy raz pogadaliśmy było naprawdę fajnie.

Pierwsze koncerty w niemalże najmocniejszym składzie okazały się ogromnym sukcesem, a bilety sprzedawały się bardzo dobrze, co zaprowadziło Guns N’ Roses na pierwsze miejsca najbardziej dochodowych tras koncertowych. W tych okolicznościach grupa postanowiła grać dalej i zapowiedziała już szereg koncertów na 2018 rok.

Również w Polsce

Tegoroczna europejska trasa koncertowa Guns N’ Roses wystartuje 3 czerwca w Berlinie i potrwa do 21 lipca, kiedy to dotrze do Göteborga. Po drodze Axl Rose i koledzy ponownie odwiedzą Polskę. Zespół wystąpi 9 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Ogólnodostępna sprzedaż biletów rozpoczęła się 16 listopada o godzinie 10:00. Ceny biletów: 

  • GA1 EE – 499 zł
  • GA1 – 349 zł
  • GA2 – 249 zł
  • Sektor czerwony – 330 zł
  • Sektor żółty – 449 zł
  • Sektor brązowy – 220 zł

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także