Slash znowu z Dodą, tym razem w Los Angeles

/ 1 grudnia, 2017

Doda wystąpiła ze Slashem w 2015 roku, kiedy to wykonała w Łodzi utwór „Sweet Child O’ MineGuns N’Roses, supportowała także ten zespół podczas koncertu w Gdańsku w 2017 roku. Slash zrewanżował jej się w Los Angeles.

Metalmania z kolejnymi gwiazdami

Co prawda Doda nie dołączyła osobiście do Guns N’ Roses podczas niedawnego koncertu w Los Angeles, ale Slash przywdział koszulkę Virgin, w którym śpiewa Doda. Zdjęcie (prawdopodobnie wykonane przez Dodę) można zobaczyć na jej profilu Facebook:

W zeszłym roku Doda chwaliła się w wywiadzie u Łukasza Jakóbiaka, że Slashowi spodobał się nowy utwór Virgin, wspominała też występ w Łodzi:

Wiedziałam, że utrę nosa wszystkim wielkim znawcom rock and rolla w Polsce i specjalnie wyszłam w najbardziej cekinowej sukience jaka była. Nie wyjdę na rockowo. Wyjdę najbardziej po dodowemu, jak to jest możliwe, żeby jeszcze bardziej wkurzyć samozwańczych wyznawców muzy rockowej (…). To było spełnienie moich marzeń, szczególnie że kiedy graliśmy na próbie, Slash patrzył na mnie spod cylindra i machał ręką. Co on tak macha tą ręką? Podszedł do mnie i powiedział: „Gram na scenie kilkadziesiąt lat i jeszcze nikt nigdy nie miał tak mocnego głosu, żebym musiał podgłaśniać moją gitarę”.

Natomiast w maju tego roku, odbierając nagrodę Super Gwiazdę Plejady, za „sceniczną pełnoletniość, 18 wspaniałych lat na scenie, lat pełnych profesjonalizmu, uwielbienia fanów, hitów, blasku” Doda powiedziała:

Piękne jest to, że docenia mój talent, mój wielki idol, ikona muzyki światowej, Slash, który już po raz drugi zaprasza mnie na wspólną scenę, tym razem przed koncertem Guns N’ Roses. A wiecie, co jest smutne? Że kolejny sukces rodzi kolejne wrogie emocje i to na moim matczynym rynku, na którym się wychowałam. Po latach transformacji w Polsce, gdzie wszystko ma się zmieniać na lepsze, język nienawiści rośnie w siłę w naszej branży. (…) Szanujmy się wszyscy razem. Hejt równa się słabość. Hejtem dajemy tragiczny przykład innym i przyzwolenie do eskalacji, przed którą my artyści nie możemy się bronić. Apeluję do was drodzy koledzy i koleżanki: wspierajmy się jak tylko możemy.

Koncertem w Los Angeles, 29 listopada 2017 roku, Guns N’ Roses zakończyli tegoroczną część trasy koncertowej. Grupa powróci jednak na scenę w przyszłym roku, a 9 lipca 2018 zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jako pierwszy zespół po trwającej od 2009 roku renowacji stadionu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także