Slipknot zapowiada wydanie reedycji jednej ze swoich płyt

/ 20 września, 2018

Czwarty studyjny krążek formacji Slipknot, zatytułowany „All Hope Is Gone” (który jest uznawany za najbardziej eklektyczne dzieło grupy), ukazał się na rynku w sierpniu 2008 roku i znalazły się na nim takie utwory, jak m.in. „Sulfur”, „Psychosocial” czy „Dead Memories”. W związku z tym, że w tym roku mija dziesięć lat od premiery, muzycy planują wydać jego specjalną edycję. 

Glen Benton zwyzywał Slipknot od pedałów. Dlaczego?

Shawn „Clown” Crahan, perkusista amerykańskiego zespołu, przyznał, że w przeszłości nie był zwolennikiem rocznicowych edycji albumów. Teraz to się jednak zmieniło:

Mówiłem „jestem w zespole i nie mogę tego znieść”, ale teraz – na przykład – pracuję nad „All Hope Is Gone” i używam rzeczy, których wcześniej bym nigdy nie zaakceptował. Teraz na to wszystko patrzę i myślę: „Wow, nasi fani muszą to zobaczyć”.

Muzyk dodał także, że mają w planach świętowanie w 2019 roku dwudziestej rocznicy wydania pierwszego studyjnego albumu, „Slipknot”.

Nowej płyty Slipknot możemy spodziewać się również w przyszłym roku. Aktualnie trwają prace nad utworami, które nabierają coraz wyrazistszych kształtów. W rozmowie z magazynem „Kerrang!” Corey Taylor, wokalista formacji, powiedział:

Jesteśmy dopiero na etapie demo, ale mamy już dość poważne plany, żeby wejść do studia na początku przyszłego roku i uporać się z tym skurczybykiem. Póki co mamy 16 piosenek i są one cholernie ostre. Uwielbiam „.5: The Gray Chapter”, ale ta nowa płyta sprawi, że „.5” będzie brzmiał jak cienki Bolek. Mówimy tutaj o ciężarze na miarę płyty „Iowa”. 

Nie tak dawno, Taylor przyznał także wywiadzie dla „Musik Universe”, że teksty na nowej płycie mają być jednymi z najbardziej osobistych w jego karierze. I dodał, że całość zapowiada się „mrocznie”.

Dyskografię zespołu Slipknot zamyka, jak na razie, album „.5: The Gray Chapter” opublikowany w 2014 roku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także