Slipknot został pozwany przez własnego perkusistę

/ 15 marca, 2019

Jak donosi portal „The Blast” zespół Slipknot został pozwany przez Chrisa Fehna, który w grupie gra na instrumentach perkusyjnych. Fehn twierdzi, że nie dostał należnego wynagrodzenia za udział w trasach koncertowych.

Zobacz pełny skład Mystic Festival 2019

Według „The Blast” w pozwie możemy przeczytać, że pieniądze za trasy koncertowe i sprzedaż gadżetów miały trafiać do jednej firmy, która następnie dzieliła je pomiędzy członków zespołu. Fehn twierdzi, że odkrył ostatnio, iż pozostali członkowie zespołu pozakładali oddzielne firmy, do których trafiały pieniądze z tras.

Chris Fehn o nieuczciwe praktyki oskarża w szczególności drugiego perkusjonalistę, Shawna Crahana oraz wokalistę Coreya Taylora.

Chris Fehn domaga się wglądu w księgowość oraz zapłacenia zaległego, jego zdaniem, wynagrodzenia.

%%REKLAMA%%

Zespół Slipknot ogłosił, że jego nowa płyta ukaże się 9 sierpnia. Nie znamy jeszcze tytułu albumu, ani okładki, nieco o tej płycie opowiedział jednak Shawn „Clown” Crahan.

W wywiadzie dla „Kerrang!” Clown powiedział, że nowa płyta będzie równie ciężka co „Iowa” i że przedstawi zespół nowemu pokoleniu fanów:

Mógłbym powiedzieć, że nowa płyta odkryje Slipknota na nowo, ale we właściwy sposób. Gdy zakładaliśmy zespół, miałem 26 lat, we wrześniu skończę 50 lat. Ten album pokaże nas jako starsze istoty ludzkie. W 1998 roku toczyliśmy pewną wojnę, a w 2019 będziemy toczyć nową. Pierwsza płyta była jak cios w twarz koszem na śmieci albo kijem. Nowa płyta będzie jak odkrywanie nas na nowo.

Slipknot będzie jedną z gwiazd Mystic Festival, który odbędzie się 25-26 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie i otaczającym ją parku lotników. Wśród innych wykonawców wystąpią też Sabaton, Emperor, Soulfly, Trivium, Testament i In Flames.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także