Słynny reżyser przygotuje kontynuację „Cloverfield”

/ 31 stycznia, 2021

Znany w Polsce jako „Projekt: Monster” film doczeka się kontynuacji przygotowanej przez słynnego reżysera – J.J. Abramsa.


Film „Cloverfield” (w Polsce znany jako „Projekt: Monster”) z 2008 roku doczeka się kontynuacji, za którą odpowiedzialny będzie J.J. Abrams, czyli reżyser dwóch części „Gwizdnych wojen”, „W ciemność. Star Trek” czy „Mission: Impossible III”.

Wiadomo jednocześnie, że za scenariusz do wspomnianej kontynuacji odpowiedzialny będzie Joe Barton, który jest showrunnerem serialu „The Batman” zapowiedzianego na marzec 2022 roku. Twórcy nie zdradzili na razie, o czym opowiadała będzie sequel „Cloverfield”, ale wiadomo, że nie będzie realizowany w konwencji „found footage”.

Przypomnijmy, że „Projekt: Monster” to film akcji z elementami Sci-Fi, który opowiada o ataku ogromnych rozmiarów monstrum na Nowy Jork i grupce młodych ludzi, którzy próbują wydostać się z pogrążonego w chaosie miasta. W filmie z 2008 roku zagrali między innymi Lizzy Caplan, Michael Stahl-David, Jessica Lucas, T.J. Miller czy Odette Annable. Produkcja zarobiła na całym świecie niespełna 150 milionów dolarów.

KOMENTARZE

Przeczytaj także