Smashing Pumpkins. Wyciekły zdjęcia nowego składu

/ 5 lutego, 2018

Chociaż oficjalnego oświadczenia w tej sprawie jeszcze nie było, wszystko wskazuje na to, że reaktywacja Smashing Pumpkins w – prawie – oryginalnym składzie stała się faktem. 

Tool pracuje nad nowym teledyskiem

W sieci pojawiły się właśnie zdjęcia grupy w nowym składzie zrobione w weekend w Los Angeles. Oprócz lidera Billy'ego Corgana (gitarzysta i wokalista), gitarzysty Jamesa Iha i perkusisty Jimmy’ego Chamberlina, na sesji pojawił się także Jeff Schroeder – czyli gitarzysta (dołączył w 2007), który na ostatnim wydanym albumie Smashing Pumpkins, zatytułowanym „Monuments Of Elegy” (2014), figurował jako jedyny, poza Corganem, oficjalny członek grupy. Nie wiadomo jednak czy grupa zatrudni basistę, czy właśnie Schroeder będzie grał na basie. Jak informuje portal Alternative Nation – muzyk w studiu grał również na tym instrumencie. 

Na pewno wiadomo, że nie dojdzie do reaktywacji oryginalnego składu, bowiem zabraknie basistki D’arcy Wretzky, która nie tak dawno w jednym z wywiadów powiedziała: 

Przepraszam wszystkich fanów Smashing Pumpkins, którzy czekają na trasę z oryginalnymi członkami zespołu. Sama czuję się tym zawiedziona, ale nie wezmę w niej udziału.

Dopiero wczoraj dowiedziałam się, że zespół postanowił przyjąć na bas kogoś innego.

D’arcy wyjawiła też, że Smashing Pumpkins zamierza w lipcu wyruszyć w trasę koncertową. 

Z kolei ostatnio Corgan opublikował na swoim Instagramie post, w którym wspomniał, że grupa przebywa właśnie w studiu z legendarnym producentem, Rickem Rubinem. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także