Sodom wydał reedycję słynnej płyty

/ 26 listopada, 2021
fot. Manfred Eisenblätter


Reedycja płyty „M-16” Sodom ukazała się w kilku specjalnych formatach wzbogacona o bonusy i inne atrakcje.


Prawie równo 20 lat temu ukazał się dziesiąty studyjny album legendy i jednego z najbardziej zasłużonych zespołów sceny thrash metalowej, Sodom. „M-16” był koncept albumem, który opisywał jedno z najbardziej znanych i okrutnych konfliktów zbrojnych na świecie: wojnę w Wietnamie. Właśnie ta płyta przypomina o tradycji Sodom w nagrywaniu krytycznych wobec społeczeństwa albumów i razem z „Agent Orange” (1989), czy „Code Red” (1999) stanowi największą klasykę tego zespołu.

Lider zespołu, Tom Angelripper, mówi:

Ten album to zdecydowanie jedno z klasycznych dokoań Sodom, nie tylko ze względu na koncept całości. To była także nasza ostatnia współpraca z producentem Harrisem Johnsem, która zakończyła bardzo ważny okres zespołu. Bardzo się cieszę że teraz „M-16” doczeka się reedycji jako ‘20th Anniversary Edition’ z nowymi wersjami.

26 listopada ukazała się reedycja tej płyty dostępna w formatach 4x winylowy deluxe boxset, 2x LP oraz 1x CD Mediabook.

W wersji deluxe box set znajdują się m.in.:

  • zremasterowany na nowo album przez Toniego Merkela (perkusista Sodom),
  • nigdy nie publikowane utwory koncertowe,
  • dodatkowe winyle z nagraniami z koncertów z Niemiec, Tajlandii i Japonii (do tej pory dostępne były wyłącznie jako bootlegi),
  • nośnik USB w kształcie karabinu (ze wszystkimi nagraniami w mp3),
  • wisiorek Sodom w formie wojskowego nieśmiertelnika,
  • 44 stronicowa okładka ze zdjęciami i tekstami od Toma Angelrippera oraz historią powstania albumu spisaną przez Manniego Eisenblättera (były dziennikarz Metal Hammer, archiwista zespołu)

fot. Manfred Eisenblätter

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także