Sons Of Apollo odwołał koncert w Polsce. Festiwal Prog In Park przeniesiony

/ 2 sierpnia, 2018

Zespół Sons Of Apollo, w którego skład wchodzi wokalista Jeff Scott Soto (Trans-Siberian Orchestra, ex-Journey), gitarzysta Ron „Bumblefoot” Thal (ex-Guns N’ Roses), basista Billy Sheehan (The Winery Dogs, Mr. Big), klawiszowiec Derek Sherinian (Black Country Communion, ex-Dream Theater) oraz perkusista Mike Portnoy (Neal Morse Band, The Winery Dogs, Transatlantic, Flying Colors, ex-Dream Theater) miał być jedną z gwiazd drugiej edycji Prog In Park, która miała się odbyć 18 sierpnia w warszawskim parku Sowińskiego.

Zespół poinformował, że z powodu „nieprzewidzianych okoliczności” odwołuje koncerty na letnich festiwalach. Grupa planuje za to wydłużyć jesienną trasę koncertową, jednak nie poinformowała, czy w jej ramach da także koncert w Polsce.

Gwiazdą drugiej edycji Prog In Park będzie Anathema, na scenie wystąpią także Ihshan, Leprous i Postcards From Arkham.

W związku z odwołaniem koncertu Sons Of Apollo organizatorzy postanowili przenieść festiwal z parku Sowińskiego do pobliskiego klubu Progresja.

Organizatorzy napisali:

Szukamy godnego następstwa i robimy co w naszej mocy, aby znaleźć odpowiedniego Artystę. Niestety okres wakacyjno-festiwalowy utrudnia nam to zadanie i wiele z zespołów, które nam podpowiedzieliście nie jest dostępne w naszym terminie. Jak tylko znajdziemy zastępstwo – niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Odwołanie trasy Sons Of Apollo zmusza nas do przeniesienia tegorocznej edycji festiwalu do mniejszego, bardziej przystępnego miejsca. Prog In Park II odbędzie się w klubie Progresja. Chcąc zapewnić Wam odpowiednią festiwalową atmosferę wspólnie z klubem powiększymy jej ogródek na czas trwania festiwalu, a także zapewnimy dodatkową przestrzeń i infrastrukturę, aby przy tej nieszczęsnej zmianie oddać klimat festiwalowy.

Bardzo przepraszamy za niedogodności. Bilety zachowują ważność. Osoby chcące zwrócić bilet mogą to oczywiście zrobić w punkcie zakupu.

Pierwsza edycja Prog in Park odbyła się 20 sierpnia 2017 roku i zagrali na niej m.in. Opeth, Riverside czy Solstafir.

rf | fot. Rick Triana

KOMENTARZE

Przeczytaj także