The Rolling Stones zarobili w Polsce znacznie więcej niż szacowano

/ 2 sierpnia, 2018

Tegoroczna trasa koncertowa The Rolling Stones objęła 14 koncertów w Wielkiej Brytanii oraz kilku innych krajach europejskich. Trasę zakończył 8 lipca koncert na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Jak szacowała „Rzeczpospolita”, The Rolling Stones mieli na nim zarobić 5,5 miliona dolarów brutto. W rzeczywistości ta suma jest znacznie wyższa.

The Rolling Stones pomogli stworzyć wyjątkowy album

Według oficjalnych danych opublikowanych przez „Billboard” koncert w Warszawie przyniósł 8.364.676 dolarów dochodu. The Rolling Stones obejrzało 52.355 osób, czyli komplet.

Daleko jednak do rekordu trasy. Najwięcej na jednym koncercie grupa zarobiła w Berlinie – aż 12.113.471 dolarów – gdzie oglądało ją ponad 67 tysięcy fanów. Najmniej dochodowy natomiast okazał się koncert w Southampton, który przyniósł niewiele ponad 3,6 miliona dolarów. Na tamtejszym stadionie jednak zmieściło się tylko 26 tysięcy fanów.

Najbardziej dochodowym miastem trasy okazał się Londyn – grupa zainkasowała w swoim rodzinnym mieście ponad 31 milionów dolarów. Dała tam jednak aż trzy koncerty na dwóch różnych stadionach. Łącznie na 14 koncertach zespół zarobił aż 117.784.618 dolarów.

Obszerną relację z koncertu The Rolling Stones w Polsce możecie przeczytać w sierpniowym numerze Teraz Rocka" dostępnym w kioskach, naszym sklepie i w formie elektronicznej.

The Rolling Stones promują wyjątkowy album

Zespół The Rolling Stones postanowił skompilować dwupłytową składankę z klasycznymi utworami bluesowymi. Sprawdźcie, co na niej znajdziecie.

Confessin’ The Blues” to dwupłytowa składanka zawierająca klasyczne nagrania bluesowe, które zainspirowały zespół The Rolling Stones. Płyta ukaże się 9 listopada 2018 roku.

Mick Jagger mówi:

Pierwszym albumem, jaki kupiłem w życiu był „Muddy Waters at Newport”. Była to jego pierwsza płyta, która zyskała popularność.

Keith Richards nie ma wątpliwości:

Jeśli nie znasz bluesa nie masz po co sięgać po gitarę i grać rocka, lub jakikolwiek inny gatunek muzyki popularnej.

Członkowie The Rolling Stones osobiście wybrali utwory, które trafią na ten dwupłytowy album.

Wiele z tych utworów The Rolling Stones wykonywali w swojej karierze. Niektóre z utworów – jak „Carol”, „Suzie Q” czy „I Want To Be Loved” – trafiły na wczesne płyty zespołu, który dopiero rozpoczynał swoją karierę. Inne – jak „Just Your Fool” czy „Blue And Lonesome” – trafiły na wydany w 2016 roku album „Blue And Lonesome”, na którym grupa wykonuje klasyczne bluesowe utwory.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także