Sony nie będzie wypuszczał wielkich produkcji filmowych w pandemii

/ 11 września, 2020

Tony Vinciquerra, przewodniczący Sony Pictures Entertainment, poinformował, że wytwórnia nie zamierza wypuszczać wielkich produkcji filmowych, dopóki w kinach będą obowiązywać surowe ograniczenia dotyczące liczby osób.

Niedawno wytwórnia Warner Bros. postanowiła zaryzykować i wypuściła do kin film „Tenet”. Film, którego produkcja pochłonęła 200 milionów dolarów, zarobił na razie 150 milionów.

Wnioski z tego wyciągną Tony Vinciquerra, który poinformował:

Nie popełnimy błędu wypuszczania bardzo drogiego filmu, którego stworzenie kosztowało 200 milionów dolarów, dopóki nie będziemy mieli pewności, że kina będą otwarte i że zostanie do nich wpuszczona duża liczba osób. Przez najbliższe pół roku zobaczycie wiele dziwnych ruchów dotyczących sposobu wydawania filmów, ich planowania i reklamowania, ale dzięki temu wiele się nauczymy i, mam nadzieję, znajdziemy sposoby, jak robić to lepiej. W ten weekend premierę będzie miał film „Broken Hearts Gallery” – to mały film i uważam, że poradzi sobie całkiem nieźle.

%%REKLAMA%%

Sony pracuje aktualnie nad takimi wielkimi produkcjami jak „Spiderman” czy „Ghostbusters: Afterlife”. Tony Vinciquerra nie wyjawił, jakie aktualnie są plany odnośnie tych filmów.

rf | fot. Zygmunt Put

Przeczytaj także