Premiera „Wonder Woman 1984” znowu opóźniona

/ 12 września, 2020

Wytwórnia Warner Bros. postanowiła kolejny raz przenieść premierę filmu „Wonder Woman 1984”. Premiera filmu była przekładana wielokrotnie – początkowo film miał wejść do kin 5 czerwca, jednak ze względu na opóźnienia w otwarciu kin, ciągle był przekładany. Teraz kina w większości miejsc na świecie są już otwarte, jednak mają narzucone ograniczenia w liczbie widzów. Z tego powodu premiera „Wonder Woman 1984” została przełożona na 25 grudnia 2020 roku.

Producenci obawiają się, że przy takich ograniczeniach nie zwrócą im się koszty zainwestowane w wielkie produkcje filmowe. Przykładem może być film „Tenet”, który przy budżecie 200 milionów dolarów, zarobił na razie 150 milionów dolarów.

Przewodniczący Sony Pictures Entertainment poinformował ostatnio:

Nie popełnimy błędu wypuszczania bardzo drogiego filmu, którego stworzenie kosztowało 200 milionów dolarów, dopóki nie będziemy mieli pewności, że kina będą otwarte i że zostanie do nich wpuszczona duża liczba osób. Przez najbliższe pół roku zobaczycie wiele dziwnych ruchów dotyczących sposobu wydawania filmów, ich planowania i reklamowania, ale dzięki temu wiele się nauczymy i, mam nadzieję, znajdziemy sposoby, jak robić to lepiej. W ten weekend premierę będzie miał film „Broken Hearts Gallery” – to mały film i uważam, że poradzi sobie całkiem nieźle.

%%REKLAMA%%

Druga odsłona filmu „Wonder Woman” rozgrywać się będzie w czasie zimnej wojny – oczywiście w 1984 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także