Soundgarden powróci? Kim Thayil zdradza plany na przyszłość

/ 12 października, 2018

W wywiadzie dla „Seattle Times” Kim Thayil zdradził, że bada katalog Soundgarden z myślą o wydaniu go na różnych składankach, płytach koncertowych i wydawnictwach z niepublikowanym wcześniej materiałem. Czy jednak możliwe jest wydawnictwo z nową muzyką od Soundgarden?

Odsłonięto pomnik Chrisa Cornella

Kim Thayil przyznał, że zamierza dalej działać z Mattem Cameronem i Benem Shepherdem, jednak nie będzie to pod szyldem Soundgarden:

W tej chwili nie bierzemy tego pod uwagę. A kiedy mówię „w tej chwili” prawdopodobnie mam na myśli nigdy.

Nie wiem tak naprawdę, co jest możliwe i co będziemy rozważać w przyszłości, ale prawdopodobnie nic z tych rzeczy. Zespół to była nasza czwórka, a teraz zostało nas trzech.

Grupa Soundgarden zakończyła działalność wraz ze śmiercią wokalisty Chrisa Cornella w maju 2017 roku.

W niedawnym wywiadzie dla „Rolling Stone” perkusista Matt Cameron powiedział:

Nie spieszymy się, dajemy sobie czas, by to wszystko przetrawić, ale z pewnością chcielibyśmy coś razem zrobić.

Basista Ben Shepherd podchodzi do tego pomysłu z większym dystansem:

Nawet nie mieliśmy jeszcze szansy, by spędzić ze sobą czas we trójkę prywatnie. Najpierw będziemy musieli zakończyć okres żałoby, a dopiero potem pomyślimy o następnym kroku.

W miniony weekend w Seattle odsłonięto pomnik Chrisa Cornella. Odsłonięcia pomnika dokonały dzieci Chrisa Cornella, a na uroczystości obecni byli także Kim Thayil, Ben Shepherd i Matt Cameron z Soundgarden.

16 listopada 2018 roku ukaże się specjalne wydawnictwo, podsumowujące twórczość Chrisa Cornella. Jego tytuł to „Chris Cornell: An Artist’s Legacy” i ukaże się w różnych wariantach (od podstawowej wersji, składającej się tylko z jednej płyty CD, aż do najbardziej rozbudowanej – a mianowicie boksu 4CD + DVD + 7 LP).

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także