„Squid Game” nowym rekordzistą Netfliksa. Koreański fenomen!

/ 13 października, 2021

Serial „Bridgertonowie” nie jest już rekordzistą oglądalności platformy Netflix.


Tego chyba nikt się nie spodziewał – ani twórcy, ani sam Netflix – ale właśnie poznaliśmy nowego rekordzistę oglądalności na popularnej platformie. Został nim koreański serial zatytułowany „Squid Game”, który jest istnym fenomenem ostatnich tygodni.

O tym, że produkcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, było wiadomo od dłuższego czasu, ale chyba nikt nie spodziewał się, że na taką skalę. Netflix podał właśnie, że serial „Squid Game” pobił rekord oglądalności – był oglądany na 111 milionach kont na całym świecie! Rekord należący do serialu „Bridgertonowie” został poprawiony tym samym o aż 29 milionów.

Warto nadmienić, że Netflix uznaje, iż dane konto „oglądało” wybraną produkcję w momencie, gdy którykolwiek z odcinków był na nim uruchomiony nieprzerwanie przez co najmniej 2 minuty.

„Squid Game” – koreański fenomen

Serial opowiada o setkach graczy, którzy – nie mając pieniędzy – decydują się na udział w grach dla dzieci. Pozornie prostych. Tylko pozornie, ponieważ, choć nagroda jest wysoka, szybko okazuje się, że stawka jeszcze bardziej.

Utrzymany w gatunkowych ramach dramatu i thrillera serial powstał w Korei Południowej na zamówienie platformy Netflix. Pierwszy sezon produkcji składa się z dziewięciu odcinków. Główne role grają w nim Jung-Jae Lee, Hae-soo Park czy Sung-tae Heo.

KOMENTARZE

Przeczytaj także