Stephen King na koncercie słynnego, punkowego zespołu

/ 30 lipca, 2017

Nie od dziś wiadomo, że Stephen King jest fanem punk rocka. W 2003 roku napisał tekst do wkładki płyty „We're a Happy Family: A Tribute to Ramones”, na której przeróbki utworów Ramones zagrały takie zespoły jak Metallica, Red Hot Chili Peppers, Marilyn Manson, Kiss, U2 i Rancid.

Katarzyna Nosowska przerabia słynny utwór T. Love

To właśnie na koncercie tego ostatniego zespołu widziano Stephena Kinga w Bangor, w stanie Maine. Koncert odbył się w ramach festiwalu, na którym wystąpiły także zespoły Dropkick Murphys i Bouncing Souls oraz Jake Burns znany ze Stiff Little Fingers. Po koncercie Stephen King napisał na swoim Twitterze:

Świetny koncert wczoraj w Bangor, na którym wystąpili Jake Burns, The Bouncing Souls, Dropkick Murphys i niesamowici kolesie z Rancid.

Powstały na początku lat 90. zespół Rancid, wydał w czerwcu 2017 roku swój dziewiąty studyjny album „Trouble Maker”. Grupa aktualnie koncertuje po Ameryce Północnej.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie Stephena Kinga z tego koncertu.

Na wrzesień zapowiadany jest kinowy remake horroru „To” na podstawie książki Stephena Kinga z 1986 roku. W 1990 roku fabułę książki przeniesiono na ekran za sprawą dwuczęściowego filmu telewizyjnego, teraz opowieść o morderczym klaunie Pennywise trafi do kin. Prace nad ekranizacją trwają już od 2009 roku. W rolę Pennywise’a wcielił się szwedzki aktor Bill Skarsgård, syn Stellana Skarsgårda, znanego choćby z wielu filmów Larsa Von Triera. Film ma przedstawiać pierwszą część, dwuczęściowej historii. Prace nad częścią drugą mają ruszyć w przyszłym roku. Reżyserią zajął się Andrés Muschietti.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun filmu „To”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także