Steve Harris (Iron Maiden) komentuje decyzję Glenna Tiptona

/ 16 lutego, 2018

Zespół Judas Priest ogłosił, że gitarzysta Glenn Tipton nie weźmie udziału z nadchodzącej trasie koncertowej ze względu na postępującą chorobę Parkinsona. Jego miejsce ma na scenie zająć Andy Sneap, Glenn jednak wciąż pozostanie członkiem zespołu.

Muse udostępnia nowy utwór

W rozmowie z SiriusXM basista Iron Maiden, Steve Harris skomentował decyzję swoich kolegów z Judas Priest:

Tipton przyszedł na koncert British Lion kilka lat temu w Birmingham. Fajnie nam się gadało, sprawiał wrażenie zdrowego, ale myślę, że od lat miał lepsze i gorsze okresy i w końcu choroba się rozwinęła do tego stopnia, że nie może dalej grać. Mam nadzieję, że jednak jeszcze pojawi się z zespołem na scenie. Grupa sugerowała, że może z nią zagrać kilka piosenek.

Steve Harris przyznał przy okazji, że nie ma pojęcia, jak długo jeszcze będzie grał Iron Maiden:

Ludzie zadają mi to pytanie od 20 lat. Będziemy grali tak długo, jak damy radę. Trzeba mieć na uwadze zdrowie, a to nie zawsze jest od nas zależne. Jeśli jednak damy radę fizycznie, wtedy będziemy grać.

W 2015 roku wokalista Bruce Dickinson stoczył zwycięską walkę z nowotworem jamy ustnej.

Iron Maiden wystąpi w tym roku w Polsce dwukrotnie: grupa da 27 i 28 lipca koncerty w krakowskiej Tauron Arenie. Gościem specjalnym obu koncertów będzie Tremonti.

Koncept całej trasy został zainspirowany grą „Legacy of the Beast” oraz komiksem o tej samej nazwie. Pod względem muzycznym zespół Iron Maiden ma sięgnąć przede wszystkim po materiał z lat osiemdziesiątych, a także zagrać kilka niespodzianek z późniejszych albumów, dzięki czemu set będzie różnorodny.

Rod Smallwood, menadżer zespołu, zapowiada trasę w następujący sposób:

Wizerunek tej trasy pełnej Historii/Hitów zdecydowaliśmy się zbudować wokół nazwy Legacy Of The Beast, co dało nam możliwość wykorzystania kreatywnych pomysłów i dobrej zabawy, zwłaszcza z Eddiem! Nie chcę zbyt wiele zdradzać w tym momencie, ale zgodnie z tradycją Iron Maiden pracujemy nad mnóstwem różnych scen i mamy nadzieję, że zapewni to naszym fanom niezapomniane wrażenia, kiedy zobaczą to bardzo specjalne show.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także