Steve Harris mówi, dlaczego nadchodzące koncerty Iron Maiden będą wyjątkowe

/ 24 maja, 2023


Iron Maiden jak zwykle kreatywnie podchodzi do swoich tras. Nie inaczej będzie i w tym roku.


13 i 14 czerwca Iron Maiden wystąpi na dwóch koncertach w krakowskiej Tauron Arenie. Grupa zagra w Polsce w ramach trasy The Future Past Tour 2023. Czego możemy się spodziewać?

Zespół zwykle dba o to, by danej trasie towarzyszył jakiś zamysł konceptualny. Tak będzie i tym razem. Trasa zawierać będzie wcześniej nie wykonywane utwory z ostatniego studyjnego albumu zespołu, „Senjutsu”, a także skupi się na kultowej płycie „Somewhere In Time” z 1986 roku oraz innych klasycznych kawałkach.

Założyciel Iron Maiden i basista Steve Harris mówi:

Po wydaniu naszego ostatniego albumu „Senjutsu” uaktualniliśmy nieco obecną trasę Legacy of the Beast Tour otwierając występ pierwszymi trzema utworami z tego albumu, w scenerii Japońskiego Pałacu. Ponieważ nie ma sensu powtarzać tego podczas trasy z albumem „Senjutsu”, pomyśleliśmy o innych opcjach i zdecydowaliśmy się na powrót do „Somewhere In Time”, ponieważ nie była ona uwzględniona w różnych historycznych trasach, które graliśmy przez lata. Były one oparte na naszych nagraniach z koncertów z lat 80., a niestety nie nakręciliśmy tej trasy (wina menadżera!!). Przez lata mieliśmy mnóstwo próśb od fanów o utwory z tej płyty, więc teraz zamierzamy je zagrać, plus oczywiście kilka innych, które wiemy, że wam się spodobają! Będzie to również szczególnie satysfakcjonujące, że w końcu będziemy mogli zagrać niektóre z bardziej epickich utworów z „Senjutsu”, długo musieliśmy na to czekać! 2023 rok to będzie ekscytujący czas i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wszystkich fanów w Polsce i w całej Europie.


Wszystko o Iron Maiden w jednym miejscu. Wydanie Specjalne „Teraz Rocka” dostępne jest w sprzedaży.

IRON MAIDEN WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE


Manager, Rod Smallwood dodaje:

To połączenie dwóch albumów w naszym odczuciu jest bardzo ekscytujące. Wiemy, że fani chcą usłyszeć te epickie kawałki ze „Senjutsu” po raz pierwszy na żywo i pomyśleliśmy, że łącząc je z tak ikonicznym albumem, jak „Somewhere In Time”, stworzy to kolejną naprawdę wyjątkową trasę dla starych i nowych fanów! Oczywiście w przypadku trasy promującej nowy album w Europie wrócimy w dużej mierze do względnej intymności aren i wiemy, że fani również będą z tego powodu bardzo zadowoleni!

Gościem specjalnym podczas dwóch koncertów Iron Maiden będzie zespół The Raven Age.

KOMENTARZE

Przeczytaj także