Tina Turner – królowa rock ’n’ rolla – nie żyje

/ 24 maja, 2023

Nazywana „królową rock ’n’ rolla” Tina Turner zmarła w wieku 83 lat.


Reuters podał, że Tina Turner – jedna z największych gwiazd muzyki rozrywkowej – zmarła w wieku 83 lat. Informację o odejściu gwiazdy potwierdził jej przedstawiciel. Odeszła w swoim domu w Küsnacht niedaleko Zurychu w Szwajcarii, od dłuższego czasu zmagała się z poważną chorobą.

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Tiny Turner. Swoją muzyką i bezgraniczną pasją do życia oczarowała miliony fanów na całym świecie i zainspirowała przyszłe gwiazdy. Dziś żegnamy drogą przyjaciółkę, która pozostawia nam swoje największe dzieło: swoją muzykę. Jej rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia. Tina, będzie nam Ciebie bardzo brakować.

– napisano w mediach społecznościowych.

It is with great sadness that we announce the passing of Tina Turner. With her music and her boundless passion for life,…

Opublikowany przez Tina Turner Środa, 24 maja 2023

Tina Turner urodziła się w 26 listopada 1939 roku w Nutbush. Karierę muzyczną rozpoczęła w 1957 roku, początkowo tworząc pod szyldem Ike & Tina Turner. Jej solowa kariera zaczęła się na początku lat 70. XX wieku. Wylansowała w jej czasie dziesiątki przebojów, z „What’s Love Got to Do With It”, „Private Dancer”, „Acid Queen” i „GoldenEye” na czele.

Piosenkarka jest laureatką 70 nagród muzycznych, w tym aż ośmiu nagród Grammy. W 2021 została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame jako artystka solowa.

KOMENTARZE

Przeczytaj także