Steve Vai o stylu gry Kurta Cobaina: Czy Kurt był wirtuozem?

/ 31 maja, 2020

Steve Vai należy do najbardziej cenionych gitarzystów świata. Jego styl gry podziwiany jest przez wielu, a jego dorobek oprócz płyt solowych obejmuje także współpracę z takimi artystami jak Frank Zappa czy Ozzy Osbourne. W wywiadzie dla „Ultimate Guitar” Vai powiedział, dlaczego twórczość Nirvany i styl gry Kurta Cobaina były takie wyjątkowe.

Steve Vai mówi:

Kurt tworzył taką muzykę, jaką chciał. Kiedy słyszę go i jego zespół, nie wiem jak dobrze znał teorię muzyki, ale posiadał wystarczającą technikę, żeby przekazać to, co chciał. Nie był wirtuozem, ale nie musiał nim być. (…)

Wiele lat spędziłem na ćwiczeniu skal i wirtuozerskich riffów, tymczasem on przekazywał treść za pomocą trzech akordów. Podobnie jest z Billiem Joe Armstrongiem. Wystarczy że muśnie struny, a jest w tym wirtuozeria, bo brzmi jak cała orkiestra. Kurt też taki był.

Wiele osób może twierdzić, że nie był wirtuozem, ale doskonale rozumiał, co robi. Znalazł swoją strefę komfortu, swoją technikę.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także