Steven Wilson mówi, dlaczego nie korzysta z mediów społecznościowych

/ 21 września, 2022


Lider Porcupine Tree ma powód, dla którego nie chce korzystać z mediów społecznościowych.


W wywiadzie dla Roba Moore’a lider Porcupine Tree, Steven Wilson, przyznał, dlaczego trzyma się z daleka od Facebooka i Twittera.

Steven Wilson mówi:

Powodem, dla którego nie wchodzę na social media jest to, że nie chcę wiedzieć, co mówią fani. Trudno dziś być kompletnie odpornym na to, co ktoś mówi. Zawsze mówiłem, że jeśli na koncercie jest 3000 osób i 2999 całkowicie szaleją, śpiewają teksty i się dobrze bawią, a jedna osoba wygląda, jakby się źle bawiła, ziewa i jest znudzona to wtedy cały koncert skupia się na tej osobie. Jeśli ze 100 osób 99 mówi, że uwielbia to, co robisz, a jedna mówi, że tego nie lubi to tej osoby nie możesz wyrzucić z pamięci. Myślę, że taka jest ludzka natura, że skupia się na krytyce, negatywnych rzeczach, blokując wszystkie pozytywne rzeczy, jakie mówią ludzie. Pamięta się tylko tę jedną, negatywną rzecz. To mam na myśli mówiąc o tej jednej osobie na koncercie – przez cały koncert się na niej skupiam, a powinno być inaczej.

Porcupine Tree przyjedzie do Polski 30 października 2022 roku i wystąpi w katowickim Spodku, promując album „Closure/Continuation”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także