Steven Wilson obawia się, że Tool nie zaskoczy nową płytą

/ 7 maja, 2019

Tool przygotowuje się do wydania nowej płyty. Grupa kilka dni temu dała pierwszy w tym roku koncert, na którym zagrała dwie nowe kompozycje. Wywołały one dyskusję wśród fanów. Swoją opinię wygłosił także Steven Wilson.

Posłuchaj dwóch nowych utworów Tool [WIDEO]

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Steven Wilson przyznał, że chciałby, żeby Tool go zaskoczył nowym albumem, ale obawia się, że nowa płyta będzie brzmiała podobnie do poprzednich.

Wilson mówi:

Kiedy w latach 80. kupowałem płytę Prince’a albo Bowiego, albo nawet Neila Younga nigdy nie wiedziałem, czego się spodziewać. Brakuje mi tych czasów. Po części problem tkwi w tym, że płyty wydaje się coraz rzadziej i artyści nie chcą eksperymentować z formułą. Tool nie nagrał płyty od 12 lat. Chciałbym, żeby powrócili z płytą, która kompletnie ich odmieni, ale mam złe przeczucia, że będzie to album, który Tool mógł nagrać rok po poprzednim. Mam nadzieję, że się mylę, ale obawiam się, że będzie brzmiał jak Tool. Ten zespół mógł przedefiniować się z tuzin razy w ciągu ostatnich 20 lat.

Cały wywiad ze Stevenem Wilsonem możecie przeczytać w kwietniowym numerze „Teraz Rocka” dostępnym w naszym archiwum.

%%REKLAMA%%

Jeszcze nie znamy daty premiery nowej płyty Toola, ale według słów Maynarda Jamesa Keenana pojawi się ona między połową maja a połową lipca. Tymczasem 11 czerwca 2019 roku Tool wystąpi jako gwiazda tegorocznego Impact Festival w krakowskiej Tauron Arenie. Ponadto wystąpią z nim także zespoły Alice In Chains i Black Rebel Motorcycle Club.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także