Steven Wilson w kwietniu wyda płytę

/ 28 marca, 2017

Steven Wilson w kwietniu 2017 roku wyda płytę. Rzeczona płyta nosi tytuł „Unreleased Electronic Music” i pierwotnie została wydana w 2004 roku wyłącznie na CD-R i winylu. W kwietniu po raz pierwszy ukaże się na CD.

Co Steven Wilson poświęcił dla muzyki?

To zbiór utworów nagranych przez Stevena Wilsona w latach 1990-2003, jak sama nazwa wskazuje, głównie z muzyką elektroniczną. Są tu odniesienia do stylów IDM, ambient-techno, trip-hop, ale też utwory skomponowane do reklam.

Nowe wydanie wyjdzie w rozkładanym digipacku z załączonymi zdjęciami polaroid, które uzupełniały pierwsze, przygotowane własnoręcznie przez Stevena Wilsona metodą chałupniczą, wydanie, a także z nową książeczką. Zamówienia na płytę można składać przez oficjalną stronę Stevena Wilsona, a wysyłka płyt ruszy 1 kwietnia.

Na „Unreleased Electronic Music” składa się 11 utworów o łącznym czasie trwania 66 minut:

 1. King Of The Delta Blues
 2. Observer Commercial 1998
 3. Dub Zero
 4. The Tobogganist
 5. Shortwave
 6. Telegraph Commercial
 7. To Wear A Crown
 8. Nuclear Head Of An Angel
 9. Nailbomber
 10. Slut 1.4
 11. Apres-Mortes

Steven Wilson, okładka Unreleased Electronic Music

Nowy album Stevena Wilsona już wkrótce

Steven Wilson ma w zanadrzu inne, dobre wieści dla swoich fanów. Artysta zapowiedział na swoim profilu Facebook, że szczegóły jego nowego solowego wydawnictwa zostaną ujawnione już niebawem.

Póki co wiemy, że współproducentem i realizatorem nowej płyty jest Paul Stacey, a jeden z nowych utworów nazywa się „Pariah” i zaśpiewała w nim gościnnie Ninet Tayeb. Fragment nagrania możecie obejrzeć poniżej.

O tym, że Steven Wilson pracuje nad nową płytą wiadomo już co najmniej od roku. W maju 2016 roku artysta pochwalił się na swoim profilu Instagram zdjęciem i komentarzem:

Tak, moi drodzy, to ja w moim domowym studiu, skupiam całą moją energię na pisaniu czegoś, co stanie się SW5 (mam nadzieję, że wymyślę lepszy tytuł, gdy nadejdzie czas (-;). Na zdjęciu możecie zobaczyć, że nie jestem jeszcze pewien, gdzie muzyka i słowa mnie zabiorą, ale z pewnością będzie do zupełnie nowe miejsce, dowiedzmy się tego…

Ostatnim solowym wydawnictwem Stevena Wilsona jest album „Hand. Cannot. Erase.” z 2015 roku. Potem ukazała się jeszcze składanka „”, zbierająca niewydane wcześniej utwory. W lutym 2017 roku ukazał się album „Blackfield V”, współtworzonego przez Stevena Wilsona i Aviva Geffena zespołu Blackfield.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także