Stone Temple Pilots będzie kontynuować działalność

/ 8 września, 2017

Działalność Stone Temple Pilots w ostatnich latach naznaczona była pechem i nieszczęściami. W 2013 roku grupa rozstała się z wokalistą Scottem Weilandem. Na krótki okres nawiązała współpracę z Chesterem Benningtonem, ale i on po dwóch latach i nagraniu płyty EP rozstał się z braćmi DeLeo.

Arena na dwóch koncertach w Polsce

Dziś zarówno Scott Weiland jak i Chester Bennington nie żyją, więc nie jest możliwa reaktywacja w żadnym z byłych składów, lecz muzycy szukają nowego wokalisty i zamierzają wrócić na scenę.

W wywiadzie dla „Billboard” Robert DeLeo powiedział o planowanej reaktywacji:

Kiedy wszystko razem się ułoży, dojdzie do tego. Kiedy będziemy czuli, że nastał ten moment, pójdziemy do przodu. To nie jest kwestia szybkiej decyzji. To kwestia serii spotkań z odpowiednią osobą, poznania jej i sprawdzenia, czy między nami się układa.

Robert zdradził też, że razem z bratem tworzy nową muzykę:

Razem z Deanem tworzymy cały czas, czy to dla STP czy nie. Mam nadzieję, że znajdziemy faceta, który będzie reprezentował to, czego szukamy. Czuję, że mamy w zanadrzu jeszcze dużo muzyki i wszyscy chcemy kontynuować. A także chcemy grać piosenki, które napisaliśmy 25, 30 lat temu, a które dużo dla mnie znaczą. Myślę, że są ludzie, którzy chcą je usłyszeć.

Basista Stone Temple Pilots wyjawia także jak idą przesłuchania kandydatów na nowego wokalistę:

Są bardzo interesujące. Spotkaliśmy bardzo barwnych ludzi, że się tak wyrażę. Niektórzy z nich śpiewają w sypialni, a rodzice mówią im, że są świetni. I nagle trafiają na salę prób, gdzie mają stanąć na czele zespołu. Nietrudno się domyślić, że z pewnymi ludźmi to nie wypali. Trzeba zwracać uwagę na dużo rzeczy i starannie wybrać kogoś, z kim będzie można pójść dalej.

Zespół Stone Temple Pilots zadebiutował w 1992 roku albumem „Core”. Po nagraniu kilku udanych płyt, na początku XXI wieku grupa zawiesiła działalność, a Scott Weiland stanął na czele Velvet Revolver. Grupa reaktywowała się w 2008 roku i dwa lata później nagrała album „Stone Temple Pilots”. Jest to jak dotąd ostatni album długogrający zespołu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także