Stone Temple Pilots nowym utworem zapowiada płytę i trasę [AUDIO]

/ 31 stycznia, 2018

Stone Temple Pilots powróci z nowym wokalistą 18 marca 2018 za sprawą albumu „Stone Temple Pilots”. Grupa opublikowała nowy singel i zapowiedziała trasę koncertową.

Glaca ujawnia kolejne szczegóły solowego albumu

W zeszłym roku do Stone Temple Pilots dołączył nowy wokalista, Jeff Gutt. W listopadzie zeszłego roku poznaliśmy pierwszy nowy utwór grupy, jakim był „Meadow”, a teraz grupa udostępniła piosenkę „Roll Me Under”, której możecie posłuchać poniżej.

Basista Robert DeLeo mówi:

„Roll Me Under” to jedna z pierwszych piosenek, jakie napisałem na tę płytę, a także jedna z pierwszych, w której zaśpiewał Jeff. Te riffy chodziły mi po głowie od lat, uznałem, że najwyższy czas je nagrać.

Nowy album zespołu, zatytułowany po prostu „Stone Temple Pilots” ukaże się 18 marca 2018 roku. Będzie to pierwsza płyta długogrająca od czasu identycznie zatytułowanej płyty z 2010 roku.

Jeff Gutt zadebiutował w składzie Stone Temple Pilots 14 listopada 2017 roku na koncercie w klubie Troubadour w Los Angeles, gdzie zespół wykonał 13 utworów, w tym nową piosenkę „Meadow”.

Grupa wyruszy w trasę promującą nowy album już 2 marca. Póki co ogłoszone koncerty obejmują Stany Zjednoczone i Kanadę, a potrwają do połowy lipca.

Zespół Stone Temple Pilots zadebiutował w 1992 roku albumem „Core”. Na jego czele stał charyzmatyczny wokalista Scott Weiland. Po nagraniu kilku udanych płyt, na początku XXI wieku grupa zawiesiła działalność, a Scott Weiland stanął na czele supergrupy Velvet Revolver. Grupa reaktywowała się w 2008 roku i dwa lata później nagrała płytę zatytułowaną „Stone Temple Pilots”. Weiland ponownie rozstał się z grupą, na czele której na krótko stanął Chester Bennington z Linkin Park, z którym STP nagrali minialbum „High Rise” w 2013 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także