Glaca ujawnia kolejne szczegóły solowego albumu

/ 31 stycznia, 2018

Piotr „Glaca” Mohamed, który jest znany chociażby z formacji Sweet Noise, w ostatnim czasie swój czas poświęcał przede wszystkim na nagrywanie solowego albumu. Wiadomo już, że będzie on zatytułowany „ZANG” i na rynku ukaże się 6 kwietnia

Arkadiusz Jakubik kolejnym bohaterem Strip-tease'u

Solowy debiut Glacy będzie zawierać 14 premierowych kompozycji, które zostały stworzone z różnymi muzykami z Polski i zagranicy. Współproducentem większości utworów jest Tomasz „Magik” Osiński, gitarzysta Sweet Noise. Warto także nadmienić, że masteringiem całości zajął się Brian Lucey, który pracował z m.in. Marilyn Manson, Depeche Mode czy The Black Keys.

Okładka będzie prezentowała się tak:

Przedstawia ona tytułowy symbol wytatuowany na głowie wokalisty. Autorem tej grafiki i wzoru jest Vahan Bego, która odpowiadał za aspekt wizualny zespołu Sweet Noise. Zdjęcie wykonał natomiast fotograf Tomek Tomkowiak.

Glaca tytuł płyty wyjaśnia w ten sposób:

ZANG to symbol, który łączy wszystkie ważne rzeczy w moim życiu – sztukę, muzykę, sport i ciągłą walkę o swoje ideały. Na tym etapie zmian i nowej drogi, której rozwinięciem jest muzyka na mojej solowej płycie, potrzebowałem takiego poważnego symbolu i postanowiłem wytatuować go na swojej czaszce. Ja i moja sztuka to jedna nierozerwalna całość. Wiarygodność to rzecz, którą cenię ponad wszystko!

Album zapowiada kompozycja „Oni Przyszli”, w którym gościnnie zagrał Justin Chancellor, basista formacji Tool. Panowie współpracowali ze sobą już w przeszłości. Muzyk amerykańskiej grupy współtworzył projekt M.T.void (doczekał się on dotychczas jednego albumu – „Nothing's Matter” z 2013).

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także