Summer Fall Festival wraca na koncertową mapę Polski. Kto zagra w Płocku?

/ 14 czerwca, 2018

1 września odbędzie się kolejna edycja Summer Fall Festival, na której wystąpią zarówno cenieni wykonawcy zagraniczni, jak i polskie gwiazdy. Organizatorzy potwierdzili, że będzie można zobaczyć następujących artystów: Dog Eat Dog, Marky Ramone, Farben Lehre, Krzysztof Zalewski, Illusion, Dezerter, Nocny Kochanek oraz Cochise

Kayah i KęKę „Supermenką 2018” otwierają nowy muzyczny projekt

Zespół Dog Eat Dog, który jako jeden z pierwszych połączył ostre, metalowe i hardcore'owe brzmienie z rapem, ska czy muzyką funky, powstał w 1990 roku w New Jersey. Największe triumfy święcili w latach dziewięćdziesiątych. Ogromną popularność przyniósł im album „All Boro Kings” z 1994 roku.

Marky Ramone to artysta, którego nie trzeba zbytnio przedstawiać. Amerykański perkusista, członek legendarnej formacji Ramones, zagra na festiwalu wraz z gitarzystą zespołu Bad Religion – Gregiem Hetsonem.

Ponadto pojawią się:

  • Farben Lehre – jeden z najsłynniejszych przedstawicieli sceny punkowej w Polsce. Zespół na festiwalu, w dodatku w rodzinnym Płocku, powróci z nowym, pierwszym od sześciu lat, studyjnym krążkiem „Stacja Wolność”, który ukaże się tego samego dnia. 
  • Krzysztof Zalewski – muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz – to laureat jednej z edycji programu „Idol”, który do tej pory wydał trzy płyty. 
  • Illusion – niewątpliwie jeden z najważniejszych zespołów rockowych w naszym kraju. W 1992 zespół stworzyli w Gdańsku Tomasz Lipnicki, Jerzy Rutkowski oraz Paweł Herbasch, chwilę później dołączył do nich Jarosław Śmigiel. Nie tak dawno, bo na początku marca, na rynku ukazał się ich nowy album – „Anhedonia”.
  • Dezerter – kolejny punkrockowy zespół, który powstał w Warszawie w 1981 roku, w którego skład wchodzą Krzysztof Grabowski, Robert Matera oraz Jacek Chrzanowski.
  • Nocny Kochanek – najsłynniejszy jajcarski metalowy zespół nad Wisłą. Grupa powstała w 2012 roku w Warszawie, na swoim koncie ma dwa studyjne albumy: „Hewi Metal” oraz „Zdrajcy metalu”.
  • Cochise – białostocka formacja, na której czele stoi Paweł Małaszyński, który szerszej publiczności znany jest jako – przede wszystkim – aktor. W swojej muzyce łączą grunge, metal, rock oraz jego progresywną odmianę. Do tej pory ich dyskografia liczy pięć krążków.

Sprzedaż biletów rusza już jutro. Najpierw dostępna będzie limitowana pula w cenie 49 zł, po jej wyczerpaniu wejściówki będzie można zakupić w cenie 55 zł.

szy I fot: Michał Szwerc

KOMENTARZE

Przeczytaj także