„Suspiria” straszy na kolejnym trailerze [WIDEO]

/ 5 października, 2018

Film „Suspiria” (remake klasycznego horroru „Odgłosy” z 1977 roku) będzie miał swoją polską premierę 2 listopada tego roku. W tej amerykańsko-włoskiej produkcji wystąpią Dakota JohnsonTilda SwintonChloë Grace Moretz czy Jessica Harper, która zagrała główną rolę w wersji oryginalnej filmu. Reżyserią zajął się Luca Guadagnino, scenariusz przygotował David Kajganich.

Posłuchaj utworu „Suspirium” nagranego przez Thoma Yorke'a

W sieci pojawiła się kolejna zapowiedź produkcji – tym razem z polskimi napisami:

O czym opowiada film? 

Amerykańska tancerka Susie Bannon (Dakota Johnson), udaje do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem Patricii (Chloe Grace Moretz) jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły – Madame Blanc (Swinton), szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką Sarą (Mia Goth). Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce Susie pozna jej największy, mroczny sekret 

– możemy przeczytać w zapowiedzi.

Muzyka od lidera Radiohead

Soundtrack z oryginalnego filmu „Suspiria” z 1977 roku uchodzi za jeden z najlepszych w historii kina grozy. Chociażby z tego powodu zadanie, które stało przed liderem Radiohead wydawało się niezwykle trudne. Muzyk sam przyznał, że praca była wymagająca, ale jednocześnie wyjątkowa:

Jest coś w tworzeniu muzyki, co jest hipnotyzujące. Cały czas myślałem sobie, że odprawiam swego rodzaju czary. Gdy byłem więc w studio, tak naprawdę czarowałem – wiem, jak głupio to brzmi, ale tak właśnie wizualizowałem sobie ten proces.

Thom Yorke przyznał, że ogromną zaletą podczas kreowania ścieżki dźwiękowej do filmu była nieznana mu dotychczas wolność w tworzeniu muzyki. Dodał, że wielokrotnie słuchał soundtracku z oryginalnego filmu, ale ostatecznie zdecydował, że pójdzie w inną stronę, niż zespół Goblin w 1977 roku.

Artysta pierwszy raz w swojej karierze zajął się przygotowywaniem ścieżki dźwiękowej do filmu. Pierwszym efektem jego pracy był opublikowany jakiś czas temu utwór „Suspirium”, teraz natomiast pochwalił się kolejnym – „Has Ended”:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także