Sylvain Sylvain – gitarzysta New York Dolls – nie żyje

/ 15 stycznia, 2021

Właśnie poinformowano, że w wieku 69 lat zmarł gitarzysta Sylvain Sylvain, który kojarzony jest przede wszystkim z występami w zespole New York Dolls.


Sylvain Sylvain, gitarzysta kultowego amerykańskiego zespołu New York Dolls, nie żyje. Zmarł w wieku 69 lat, przegrawszy długą, trwającą dwa i pół roku walkę z chorobą nowotworową. Jego śmierć potwierdził Lenny Kaye, były gitarzysta Patti Smith Group.

Informacja o odejściu Sylvaina Sylvaina pojawiła się na profilu muzyka w mediach społecznościowych. Dołączono do niej obszerny list, którego autorem jest właśnie Lenny Kaye, a w którym wspomina on muzyka New York Dolls:

Sylvain Sylvain Mizrahi Rest In Peace February 14, 1951 ~ January 13, 2021 As most of you know, Sylvain battled cancer…

Opublikowany przez Sylvaina Sylvaina Mizrahiego Czwartek, 14 stycznia 2021

Sylvain Sylvain, a właściwie Sylvain Mizrahi, urodził się w 1951 roku w Kairze. Karierę muzyczną rozpoczął pod koniec lat 60. w zespole The Pox wraz z Billym Murcią. Później, po tym jak gitarzysta wrócił z Londynu, ponownie się spotkali – tym razem w zespole Actress, który niedługo później zmienił nazwę na New York Dolls. Grupa funkcjonowała do 1975 roku i w tym czasie wydała dwa świetne albumy.

W późniejszych latach Sylvain Sylvain brał udział w innych muzycznych projektach. Po niepowodzeniu, jakie przyniósł drugi solowy album „Syl Sylvain and the Teardrops”, odszedł z przemysłu muzycznego. Powrócił pod koniec lat 90. i w 1998 roku wydał nową solową płytę „(Sleep) Baby Doll”, a w 2000 roku kolejną – „…In Teenage News”.

W 2004 roku Sylvain Sylvain reaktywował zespół New York Dolls. W XXI wieku wydali kolejne trzy wydawnictwa.

KOMENTARZE

Przeczytaj także