Serj Tankian i Shavo Odadjian o nagrywaniu nowych utworów dla System of a Down

/ 15 stycznia, 2021

Muzycy zespołu System of a Down w najnowszym wywiadzie wypowiedzieli się na temat ewentualnego wejścia do studia nagraniowego.


Opublikowane w ubiegłym roku dwie nowe kompozycje System of a Down podkręciły oczekiwania fanów względem zespołu. Choć utwory powstały w szczytnym celu, a muzycy zaraz po ich publikacji poinformowali, że była to jednorazowa współpraca spowodowana wyjątkowymi okolicznościami, fani nadal mają nadzieję, że wcześniej czy później pojawi się nowy album System of a Down.

Czy to faktycznie możliwe? W wywiadzie dla Zone Lowe z pytaniami o premierowy materiał zmierzyć musieli się Serj Tankian i Shavo Odadjian. Oto co powiedzieli w tej sprawie:

Dopóki wszyscy żyjemy, dopóty będziemy tym, co stworzyliśmy. Ja jestem gotowy. Wydaje mi się, że zawsze będę. Spójrz na mnie, mam 47 lat. To było większą częścią mojego dotychczasowego życia.

– powiedział Odadjian. Wokalista System of a Down odparł natomiast:

Jestem naprawdę dumny z tego, co udało nam się osiągnąć. To świetne uczucie. Przyszłość nie jest oczywista. Zobaczymy, co się wydarzy. Atmosfera jest bardzo pozytywna. Dopóki wszyscy jesteśmy po jednej stronie, możemy dalej robić pewne rzeczy. Musimy jednak po tej stronie pozostać.

Jak zwykle wszystko jest nieco enigmatyczne, ale wypowiedź Tankiana może napawać optymizmem. Jeszcze nie tak dawno kategorycznie zaprzeczał, że System of a Down kiedykolwiek przygotuje nowy studyjny materiał.

W ubiegłym roku dostaliśmy dwa nowe utwory formacji. Muzycy zarejestrowali pierwszy nowy materiał od 2005 roku, a pretekstem była wojna pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem o Górski Karabach.

KOMENTARZE

Przeczytaj także