Tarja Turunen (ex-Nightwish) zapowiedziała rockowy album

/ 13 sierpnia, 2018

Solowe dokonania Tarji Turunen zamyka świąteczna płyta „From Spirits and Ghosts”, która ukazała się na ryku w listopadzie 2017 roku. Wcześniej natomiast wokalistka nagrała pełny rockowych kompozycji album „The Shadow Self”, który na rynku pojawił się rok wcześniej.

Tarja Turunen i Stratovarius razem na koncertach w Polsce

To właśnie ostrzejsze granie jest kolejnym studyjnym celem wokalistki, która największą popularność zyskała jako frontwoman zespołu Nightwish. W wywiadzie dla Kaaos TV zdradziła nieco swoich wydawniczych planów:

Mam nadzieję, że wejdę na początku przyszłego roku do studia z chłopakami, żeby rozpocząć przygotowywanie nowej płyty. Można więc założyć, że płyta zostanie opublikowana około września lub października, choć październik wydaje się bardziej prawdopodobny. Takie są plany.

Artystka przyznała jednocześnie, że 2019 rok będzie dla niej aktywny również z innego powodu – planuje sporo koncertować i pojawi się na największych światowych festiwalach muzycznych. Wydaje się, że Tarja Turunen uznała, że przyszły rok będzie doskonałym momentem, żeby znów zaangażować się w rockowe granie.

Niedawno Turunen opublikowała koncertowe wydawnictwo zatytułowane „Act II”, na którym znalazły się między innymi nagrania z jej trasy koncertowej „The Shadow Shows”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także