Mietall Waluś będzie świętował sceniczne 20-lecie podczas wyjątkowego koncertu

/ 13 sierpnia, 2018

8 września w Mysłowciach odbędzie się koncert specjalny, podsumowujący dwadzieścia lat muzycznej aktywności Mietalla Walusia, twórcy Negatywu, współtwórcy Lenny Valentino czy Penny Lane.  Gośćmi na koncercie będą m.in. Zbigniew Hołdys, Katarzyna Nosowska oraz Titus z Acid Drinkers.

Mietall Waluś obchodzi w bieżącym roku dwudziestolecie muzycznej aktywności.

Poważne granie zaczęło się od zespołu Negatyw. To był 1998 rok, kiedy z Darkiem Kowolikiem założyliśmy zespół . Były też inne projekty, jak Lenny Valentino, Penny Lane czy współtworzony z Muńkiem Staszczykiem Warsaw Bombs. Moja twórczość na przestrzeni minionych 20 lat rozsiała się po bardzo wielu różnych zespołach i kooperacjach

– mówi muzyk.

Podsumowaniem dorobku Mietalla jest jego najnowsza solowa płyta zatytułowana „Dwie dekady”. Taką też nazwę nosi specjalny koncert, który odbędzie się 8 września na rynku w Mysłowicach, rodzinnej miejscowości Walusia.

Razem z muzykiem wystąpią: Zbigniew Hołdys, Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk z zespołu Hey, Titus z Acid Drinkers, KOTYNIA, Tomasz Breś z October's Children oraz Marcin i Piotr Pałka z zespołu Menippe.

Na scenie wystąpi także zespół Negatyw w oryginalnym składzie: Mietall Waluś, Darek Kowolik, Afgan i Rafał Pożoga. Ostatni koncert Mietalla w rodzinnym mieście odbył się w 2012 roku, wiec to dla niego szczególne wydarzenie.

Koncert rozpocznie się o 19:30 na mysłowickim rynku i potrwa ponad dwie godziny.

mg | fot. Dawid Markiewicz

KOMENTARZE

Przeczytaj także