Tauron Nowa Muzyka Katowice. Przyszłoroczna edycja festiwalu w nowej formule

/ 14 sierpnia, 2018

To już oficjalna informacja – czternasta edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się w dniach 20-22.06.2019 roku na terenie Strefy Kultury. Sprzedaż biletów ma ruszyć natomiast we wrześniu.

Adam Godziek, organizator Tauron Nowa Muzyka Katowice, powiedział:

Podjęliśmy decyzję o modyfikacji dotychczasowej formuły i przyszłoroczny Festiwal skondensujemy do 3 dni. Tradycyjnie rozpoczniemy wyjątkowym koncertem otwarcia, który odbędzie się w czwartek. Piątek i sobota – tak jak dotychczas – będą pełnowymiarowymi dniami Festiwalu z udziałem kilkudziesięciu artystów z całego świata. Miejsce oczywiście pozostaje bez zmian – zapraszamy do unikatowej Strefy Kultury w sercu Katowic. Nowa Muzyka cały czas się zmienia, z uwagą obserwujemy zainteresowania naszych uczestników i wsłuchujemy się w ich głosy, dlatego postanowiliśmy zrezygnować z uroczystego, biletowanego koncertu zamknięcia w niedzielę, ale w zamian przygotowujemy na ten dzień nową propozycję. Jesteśmy przekonani, że spotka się z dobrym przyjęciem przez fanów Festiwalu.

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w naszym kraju, która jest doceniana również poza granicami Polski. Warto wspomnieć, że festiwal trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie. Do tej pory na Tauron Nowa Muzyka Katowice wystąpili tacy wykonawcy jak m.in. Fever Ray, Róisin Murphy, Kamasi Washington, Moderat, Hot Chip czy Flying Lotus. 

Podsumowanie ostatniej edycji

Ostatnia edycja odbyła się pod koniec czerwca – rzecz jasna – w katowickiej Strefie Kultury Wśród tegorocznych gwiazd znaleźli się m.in. Nightmares on Wax, Arca czy Abul Mogard. Organizatorzy, nie tak dawno, zaprezentowali tzw. aftermovie z festiwalu (możecie się z nim zapoznać w tym miejscu).

PREMIERA! Zapraszamy na video podsumowanie 13. edycji Festiwalu! Wszystkie emocje powróciły i kolejny raz ogarnia nas duma, że mamy tak wspaniałą publiczność. Jesteście wyjątkowi. Serio! Dziękujemy Wam bardzo mocno! 

– napisano na fanpage’u festiwalu.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także