Testament wyruszy w jedną z największych tras roku

/ 3 stycznia, 2018

Gitarzysta Testament, Alex Skolnick, wyjawił w wywiadzie dla „Music & Art Interviews”, że jego zespół wyruszy w 2018 roku w wielką trasę koncertową.

Coachella ogłasza skład na 2018 rok

Alex powiedział:

Testament podpisał właśnie kontrakt na trasę po Ameryce Północnej. Na razie nie mogę jeszcze nic zdradzić, ale będzie to jedna z największych tras tego roku.

Inne źródła sugerują, że gwiazdą tej trasy ma być zespół Slayer, oficjalnie jednak nie ma żadnego potwierdzenia. Taka trasa będzie dużym wyzwaniem, zwłaszcza, że jedne z największych tras koncertowych 2017 roku należą do Metalliki i Guns N’ Roses, którzy koncertowali na całym świecie na największych stadionach i w największych halach, zarabiając na tym miliony dolarów. Czy na podobną trasę stać Testament?

Istnieje możliwość, że zanim ruszy trasa usłyszymy nowy album zespołu Testament. Jedenasty studyjny krążek legendarnej kapeli z Bay Area, „Brotherhood of the Snake”, ukazał się w październiku 2016 roku. Członkowie zespołu myślą jednak już nad jego następcą, na którego fani nie powinni czekać długo.

Tak wynika przynajmniej z wywiadu jakiego Chuck Billy udzielił portalowi Metal Vani latem 2017 roku. Dziennikarz, Chuck Marshall, zapytał czy miłośnicy grupy znowu będą musieli czekać cztery lata na kolejny album. Wokalista odpowiedział następująco:

Nie, nie, nie. Naszym celem są dwa lata. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku album się ukaże. Ostatnio myśleliśmy, że szybciej się wyrobimy, wyszło jednak inaczej – zamiast na dwóch, skończyło się na czterech latach. Sam w sumie nie wiem dlaczego to trwało wiecznie. Tym razem nie chcemy, żeby się to powtórzyło. Powiedziałem Ericowi [Petersonowi, gitarzyście grupy – przyp. szy] podczas pracy w studio: „Wiesz co? Ta płyta jest naprawdę świetna, ale nie chcę przechodzić tego samego, co ostatnio. Dlaczego więc nie zaczniemy pisać nowych rzeczy już teraz?” Zdecydowaliśmy więc, że gdy nie będziemy w trasie, zbieramy się razem, jamujemy i zbieramy pomysły, riffy oraz słowa.

Testament powstał w latach 80. w Kalifornii (początkowo pod nazwą Legacy) i od początku był jednym z czołowych przedstawicieli kalifornijskiej sceny thrash metalu. Grupa nie odniosła wprawdzie sukcesu komercyjnego na miarę Metalliki, ale cieszy się uznaniem wśród fanów na całym świecie. Przewodzi jej gitarzysta Eric Peterson oraz wokalista Chuck Billy, którzy wystąpili na wszystkich płytach grupy.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także