Coachella 2018 ogłasza skład. Rock w odwrocie!

/ 3 stycznia, 2018

Organizator Coachella Valley Music and Arts Festival, jednego z największych i najbardziej znanych festiwali muzycznych na świecie, podał w końcu nazwy wszystkich wykonawców, którzy pojawią się na imprezie odbywającej się w dniach od 13 do 15 kwietnia i od 20 do 22 kwietnia w Kalifornii. Headlinerami zostali The Weeknd, Beyoncé​ oraz Eminem.

Spotify pozwany na kwotę 1,6 mld dolarów

Wśród dziesiątek wykonawców znaleźć można przede wszystkim przedstawicieli muzyki popularnej, rapu oraz R&B. W tym roku niemalże zupełnie zrezygnowano z muzyki rockowej, a jej głównymi przedstawicielami jest formacja A Perfect Circle czy znany z Talking Heads David Byrne. Warto również wspomnieć, że na scenie pojawi się Jean-Michel Jarre – gwiazda muzyki elektronicznej, bliska jednak swoją twórczością wszystkim fanom rocka.

Inni ogłoszeni wykonawcy to między innymi: St. Vincent, Vince Staples, SZA, Cardi B, HAIM, Fleet Foxes, Jamiroquai, Migos, Tyler the Creator, The War on Drugs, alt-J, Chromeo, Miguel, King Krule, Portugal. the Man czy Soulwax.

Najwięksi zagrali na Coachella

Nieobecność najbardziej znanych wykonawców rockowych na tegorocznym festiwalu jest o tyle zaskakująca, że to właśnie oni przez niemalże 20 lat stanowili o sile imprezy. Warto wspomnieć, że na scenie pojawili się chociażby: Tool, Red Hot Chili Peppers, Radiohead, Depeche Mode, Roger Waters, Paul McCartney, Muse, Kings of Leon, Blur, AC/DC, Jack White czy Guns N’ Roses.

Ostatnie lata pokazują jednak, że trend na amerykańskim rynku muzycznym się odwraca, a zapraszani wykonawcy często nie mają wiele wspólnego z rockiem. Fani byli zaskoczeni, gdy w zeszłym rocku headlinerami byli Lady Gaga oraz Kendrick Lamar, ale wydaje się, że ich zdziwienie w tym roku jest jeszcze większe. Warto jednak nadmienić, że to właśnie w ubiegłym roku impreza przyniosła rekordowe zyski – ponad 114 milionów dolarów.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także