„The Doors” Olivera Stone’a doczeka się reedycji i mocniejszego zakończenia

/ 7 czerwca, 2019

Film „The Doors” w reżyserii Olivera Stone’a ukazał się w 1991 roku i był filmową biografią zespołu The Doors oraz Jima Morrisona, w którego wcielił się Val Kilmer. Chociaż film nie odniósł sukcesu komercyjnego (zarobił 34 miliony dolarów przy budżecie 38 milionów) to stał się kultowy wśród fanów rocka. Spotkał się także z krytyką, między innymi ze strony Raya Manzarka.

Teraz film „The Doors” trafi na płytę Blu-ray w nowej, reżyserskiej wersji, która zawierać będzie odświeżony obraz i dźwięk, a także mocniejsze zakończenie. Film zostanie też wyświetlony na pokazach w 4K z odświeżonym, przestrzennym dźwiękiem. Oliver Stone mówi:

Ta nowa wersja „The Doors” będzie nowym przeżyciem dla fanów. Podczas koncertowych sekwencji dźwięk będzie otaczał widzów ze wszystkich stron. Chciałem, żeby ten film jak najlepiej oddawał doświadczenie koncertu The Doors. Dodatkowo wyciąłem trzy minuty z zakończenia filmu, przez co kończy się on teraz mocniejszym akcentem.

%%REKLAMA%%

Film „The Doors: The Final Cut” ukaże się na Blu-ray 23 lipca. Specjalne pokazy filmu zaprezentowane będą natomiast w wybranych miastach na terenie Stanów Zjednoczonych.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także