Yes opublikował w sieci film biograficzny. Zobacz już teraz [WIDEO]

/ 9 czerwca, 2019

Film biograficzny „Yesterday, Today, TomorrowYes trafił na YouTube i opowiada między innymi o początkach zespołu Yes. W filmie wypowiadają się między innymi Steve Howe, Alan White, Geoff Downes, Billy Sherwood i Trevor Horn. Zabrakło natomiast wywiadów z Jonem Andersonem, Rickem Wakemanem i Trevorem Rabinem.

Film „Yesterday, Today, Tomorrow” możecie w całości obejrzeć poniżej.

Jon Anderson rozstał się ze składem Yes w 2008 roku. Od 2010 stał na czele Yes Featuring Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman, który aktualnie zwiesił działalność.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” z 2018 roku tak opowiadał o swoich relacjach z pozostałymi muzykami Yes:

Wiesz co, każdy z nas ma swoje własne życie. Muzyka Yes jest grana w tej chwili przez bardzo wiele grup na świecie. Utrzymuję kontakt z dwoma takimi zespołami – pierwszy, Yesshows, pochodzi z Holandii, drugi jest z Brazylii, nazywa się Close To The Yes. To świetne kapele. Alan i Steve też grają muzyke Yes i uważam, że to coś dobrego.

Czy jednak twoje rozstanie z Yes w 2008 roku musiało nastąpić?

Byłem w tym czasie bardzo chory, otarłem się o śmierć. Zespół chciał grać dalej, z innym wokalistą, co jestem w stanie zrozumieć. Potem jednak wróciłem do występowania – pojechałem w trasę, tylko ja, gitara i moja żona. Grałem w Warszawie (30 czerwca 2009 – przyp. jor) i na całym świecie przez trzy czy cztery lata. Ponieważ śpiewałem bardzo dobrze, odezwałem się do Chrisa i chłopaków, czy nie mógłbym wrócić do zespołu – ale się nie zgodzili. Stwierdziłem, że skoro tak, to w porządku, będę tworzył muzykę Yes samodzielnie.

Nie wydajesz się mieć wiele żalu do kolegów, w zeszłym roku wystąpiliście nawet razem podczas wprowadzenia do Rocn And Roll Hall Of Fame.

Nie mam żalu, niby dlaczego? Tak to już jest w życiu – w obrębie rodziny ludzie nie zawsze się dogadują, a zespół to rodzaj rodziny. Muzycy lubią się czasem bardziej czasem mniej, kłócą się i godzą – tak jest w każdym zespole.

%%REKLAMA%%

Wkrótce Yes ruszy w amerykańską trasę koncertową z okazji 50-lecia.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także