The Dumplings w niezwykłej przeróbce przeboju Edyty Górniak [WIDEO]

/ 27 lipca, 2018

The Dumplings wraz z Mary Komasą wzięli na warsztat słynny przebój Edyty Górniak z 1995 roku pod tytułem „Jestem kobietą”. Piosenka została gruntownie przerobiona, posłuchajcie jak im to wyszło.

Utwór „Jestem kobietą” pojawił się na wydanej w 1995 roku debiutanckiej płycie Edyty Górniak „Dotyk”, osiągając duży sukces. Był to drugi singel artystki, po jej spektakularnym sukcesie (2. miejsce) na Eurowizji z piosenką „To nie ja”. Słowa do „Jestem kobietą” napisał Jacek Cygan, a muzykę skomponował Wojciech Olszak. Po 23 latach za kompozycję zabrał się duet The Dumplings, gruntownie ją przerabiając na nowoczesny, electropopowy styl. Poniżej możecie zapoznać się z teledyskiem do tego utworu.

The Dumplings pracują nad trzecim albumem długogrającym, który ma ukazać się jesienią tego roku. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy „Jestem kobietą” znajdzie się na tej płycie.

The Dumplings to duet wykonujący electropop. Pierwotnie zaistniał w internecie, a w 2013 roku wydał album „No Bad Days”, który został nagrodzony Fryderykiem za Debiut Roku.

W 2015 roku ukazała się druga płyta The Dumplings pod tytułem „Sea You Later”. Duet tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś, oboje pochodzą z Zabrza.

The Dumplings występował na takich festiwalach jak Open’er i OFF, koncertował także poza granicami Polski.

rf | fot. Bartek Wieczorek

KOMENTARZE

Przeczytaj także