The Edge mówi, dlaczego nie odszedł z U2

/ 5 marca, 2023


Gitarzysta przyznaje, że miał ochotę opuścić U2. Co go zatrzymało?


W wywiadzie dla „The Telegraph” The Edge przyznał, że czasami Bono zachodzi mu za skórę i parę razy miał ochotę opuścić U2. Dlaczego się na to nie zdecydował?

The Edge mówi:

Czasami, gdy jestem naprawdę zdołowany mówię sobie: „Dobra, nic tu po mnie. Będę robił coś, co mi sprawia więcej przyjemności, tylko co?”. Wtedy sobie myślę: „Kocham muzykę, ale czy chcę być artystą solowym? Nie. Muszę znaleźć dobrego wokalistę. Dobra, mogę pracować z Bono. Ale potrzebujemy wyjątkowej sekcji rytmicznej, żebyśmy nie brzmieli jak inne zespoły. A do tego najlepiej nadają się Adam i Larry”. Za każdym więc razem, gdy myślę o odejściu z U2 wymyślam U2 na nowo. Wiemy, że razem świecimy jaśniej niż osobno. Dlatego rozbicie U2 jest takie trudne, bo wszyscy na tym korzystamy.

Jesienią tego roku U2 da serię koncertów w Las Vegas, jednak z zespołem z powodów zdrowotnych nie wystąpi Larry Mullen Jr. Zespół poinformował, że na perkusji zagra z nim Bram van den Berg, były perkusista holenderskiego zespołu Krezip.

17 marca 2023 roku ukaże się nowy album U2 zatytułowany „Songs Of Surrender”. Płyta nie będzie zawierała całkowicie premierowego materiału, ale 40 piosenek z katalogu grupy, które zostały na nowo nagrane. Jest to uzupełnienie wydanej w zeszłym roku książki Bono zatytułowanej „Surrender”.

KOMENTARZE
Tagi: ,

Przeczytaj także