The Iron Maidens w Polsce. Poznaliśmy support

/ 1 kwietnia, 2019

The Iron Maidens to amerykański zespół heavy metalowy wykonujący na żywo covery kultowego Iron Maiden. Skład grupy tworzy sześć kobiet, które przybrały pseudonimy: Nikki McBurrainSteph HarrisAdriana SmithBruce Chickinson oraz Davina Murray. Grupa powszechnie uznawana jest za jeden z najlepszych cover bandów Iron Maiden na całym świecie.

Zespół wystąpi 5 maja w krakowskim klubie Kwadrat6 maja w warszawskiej Proximie oraz 7 maja w gdańskim B90. Właśnie ogłoszono, że jako support zaprezentuje się grupa Reds'Cool z Sankt Petersburga.

Nikki McBurrain, Steph Harris, Adriana Smith, Bruce Chickinson, Davina Murray – takie ksywki przybrały panie z powstałego w 2001 roku w Los Angeles zespołu The Iron Maidens. Nie bez powodu określanego jako jeden z najlepszych cover bandów Iron Maiden na świecie.

Pod pseudonimami kryją się dobrze znane w muzycznym biznesie: Linda McDonald (perkusja, wokal), Wanda Ortiz (gitara basowa), Courtney Cox (gitara, wokal), Kirsten Rosenberg (wokal) i Nikki Stringfield (gitara, wokal). Dossier pań zawiera, chociażby takie nazwy jak Phantom Blue, kapitalna załoga o wirtuozerskich umiejętnościach, w której grała przed laty Linda, a także fantastyczna gitarzystka Michelle Meldrum, przedwcześnie zmarła małżonka Johna Noruma z Europe.

%%REKLAMA%%

Kiedyś w The Iron Maidens grała kapitalna Nita Straus, która wspiera na koncertach samego Alice Coopera. Zespół rewelacyjnie wykonuje klasyki Ironów i zdobył ogromną popularność w Japonii, w której ukazało się kilka jego materiałów, w tym epka i DVD. Na minialbumie „Route 666" gościnnie pojawił się znany z Motörhead gitarzysta Phil Campbell.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także