The Ocean na dwóch koncertach w Polsce [DATY]

/ 29 kwietnia, 2022


Niemiecko-szwajcarski zespół progresywny przyjedzie na dwa koncerty do Polski.


The Ocean zapowiedział trasę koncertową, promującą wydany w trakcie pandemii album „Phanerozoic II”. Trasa koncertowa odbędzie się jesienią i obejmie dwa koncerty w Polsce: 20 września zespół zagra w warszawskiej Progresji, a 21 września we wrocławskiej Akademii. Grupie towarzyszyć będzie grecki Playgrounded i duński LLNN.

Tak Robin Staps zapowiada trasę:

Nie możemy się doczekać, aż zabierzemy nasz pandemiczny album „Phanerozoic II” na trasę. Będzie tam kilka przełożonych koncertów i kilka nowych. Wraz z LLNN i Playgrounded tworzymy skład podobnie myślących, przesuwających granice zespołów, które przedefiniowują ciężar nie tylko za pomocą przesterowanych gitar, ale też innowacyjnego wykorzystania elektroniki w ciężkiej muzyce.

The Ocean, początkowo zwany jako The Ocean Collective to jeden z najbardziej znanych europejskich zespołów progresywnego metalu ostatnich lat. Grupa znana jest z tego, że wykonuje „intelektualny metal”, a jej teksty dotyczą takich tematów, jak geologia, psychologia, astronomia, religioznawstwo czy antropologia.

KOMENTARZE

Przeczytaj także