The Rolling Stones: kultowa biografia autorstwa Daniela Wyszogrodzkiego powraca

/ 16 czerwca, 2018

Tuż przed koncertem The Rolling Stones w Warszawie do księgarń trafi uzupełniona edycja książki „Satysfakcja. Historia The Rolling Stones”, której autorem jest Daniel Wyszogrodzki. Słynna biografia zespołu została uzupełniona o aktualne wydarzenia. Będzie ją można kupić od 27 czerwca, a już teraz książkę można zamawiać w przedsprzedaży.

Dave Grohl traci głos? Fani zaniepokojeni

Satysfakcja” autorstwa Daniela Wyszogrodzkiego jest pierwszą i jedyną tak kompletną polską biografią zespołu The Rolling Stones. Po raz pierwszy ukazała się w 1989 roku i od tamtej pory doczekała się wielu wznowień oraz uzupełnień. Najnowsza wersja śledzi karierę zespołu aż do 2018 roku i ukaże się nakładem wydawnictwa In Rock. Książkę już można zamawiać w przedsprzedaży na tej stronie.

Fenomen książki Daniela Wyszogrodzkiego polega między innymi na tym, że wychowuje się na niej kolejne pokolenie fanów rocka, a opowieść o największym zespole w historii dorasta razem z nimi. To już szóste wydanie „Satysfakcji”, jak zawsze aktualizowane i poszerzone o nowy, gorący materiał. Niewiele biografii muzycznych na świecie może się pochwalić podobną popularnością.

Satysfakcja” to przede wszystkim opowieść o ludziach. O chłopcach imieniem Mick i Keith, którzy zakochali się w bluesie. O ich kolegach, dziewczynach, uzależnieniach i pasjach. O płytach, jakie nagrywali, o piosenkach, które napisali. A zna je cały świat. O ich konfliktach, bo zespół jest jak rodzina, a w rodzinie nie zawsze jest słodko.

Na początku były „seks, narkotyki i rock’n’roll” – jak zwykle. Potem przyszła epoka wielkich koncertów i wielkich pieniędzy. Dziś mówimy o „zagadce nieśmiertelności”… Historia Rolling Stonesów to nieprzerwany serial trwający już szóstą dekadę. Muzycy nie przestają nas zaskakiwać, a ich najnowszą niespodzianką stał się koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 8 lipca 2018 roku.

Satysfakcja” śledzi losy zespołu z sympatią, ale nie bez krytycyzmu, a dowcipny, sarkastyczny styl Daniela Wyszogrodzkiego sprawia, że jest to porywająca lektura dla fanów zespołu i nie tylko – od londyńskich początków, po finał w Warszawie.

Piotr Stelmach z Programu III Polskiego Radia wyznaje:

„Satysfakcja” była pierwszą i jedyną w moim życiu książką, którą czytałem w czasie lekcji. Po kryjomu, pod ławką… Stonesom i Danielowi szczerze gratuluję!

  • wydawnictwo: In Rock
  • Rok wydania: 2018
  • Autor: Daniel Wyszogrodzki
  • Strony: 548 + 40 stron ze zdjęciami
  • format: 145×205 mm
  • oprawa            : miękka
  • EAN: 9788364373589

daniel wyszogrodzki, satysfakcja, the rolling stones 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także