The Rolling Stones przygotowali teledysk tekstowy do 53-letniego utworu [WIDEO]

/ 6 lutego, 2019

The Rolling Stones opublikowali „19th Nervous Breakdown” jako singiel w lutym 1966 roku – najpierw w Wielkiej Brytanii, a następnie w Stanach Zjednoczonych. Tytułowy utwór dotarł do 2. miejsca na liście Billboard Hot 100 oraz Record Retailer. Na singlu poza kompozycją tytułową znalazły się utworu „As Tears Go By” oraz „Sad Day”.

Keith Richards zrezygnował z alkoholu

Teraz, z okazji 53. rocznicy powstania, utwór „19th Nervous Breakdown” wzbogacony został o oficjalny teledysk tekstowy przygotowany przez Yes Please Productions:

Utwór „19th Nervous Breakdown” napisany został przez Micka Jaggera i Keitha Richardsa. Nagrano go między 5 a 9 grudnia 1965 roku w hollywoodzkim studiu RCA. Produkcją zajął się Andrew Loog Oldham.

%%REKLAMA%%

Keith Richards wyda wersję deluxe solowej płyty

W 1988 roku Keith Richards wydał solowy album „Talk Is Cheap”. Płyta, która spotkała się z ciepłym przyjęciem, ukazała się w okresie, gdy mówiło się o rozpadzie The Rolling Stones – wcześniej dwa solowe albumy wydał Mick Jagger.

Po 31 latach od premiery „Talk Is Cheap” doczeka się wzbogaconej wersji. 29 marca 2019 ukaże się specjalna edycja płyty. Wersja deluxe zawierać będzie oryginalny album na CD i winylu, a także dodatkową płytę z sześcioma wcześniej nie znanymi utworami, single „Take It So Hard” i „Make No Mistake”, 80-stronnicową książkę w twardej oprawie i jeszcze kilka innych gadżetów.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także