The Smashing Pumpkins chcą wydać kilkaset piosenek

/ 18 września, 2018

Grupa The Smashing Pumpkins wyda 16 listopada nowy album studyjny, zatytułowany „Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun”. Jak się jednak okazało, jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej tego, co grupa trzyma w zanadrzu.

Szczegóły nowej płyty The Smashing Pumpkins

W wywiadzie dla „Beats 1” Billy Corgan przyznał, że jego zespół ma w archiwach kilkaset ukończonych piosenek i zamierza je wkrótce wydać. A zachęca go głównie sytuacja na rynku muzycznym:

Cieszę się na widok wzrostu sprzedaży płyt winylowych i że wytworzył się wspaniały balans pomiędzy winylami a cyfrowym streamingiem. Zamierzamy otworzyć nasze archiwa, które zamknięte były przez całe dekady.

Nawet nie wyobrażacie sobie, ile tego jest. Moglibyśmy już więcej nie nagrać ani jednej piosenki i wydawać płyty co dwa miesiące przez następne dwadzieścia lat. Bez problemu. Są tam wersje alternatywne, koncertowe, akustyczne. Przysypiemy ludzi tą zawartością.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy pierwsze z tych archiwalnych wydawnictw miałoby ujrzeć światło dzienne. Prawdopodobnie najpierw usłyszymy nowy album The Smashing Pumpkins.

12 lipca grupa wyruszyła w trasę koncertową – po Ameryce Północnej – pod szyldem „The Shiny And Oh So Bright”. Tegoroczne występy zbiegły się z trzydziestą rocznicą powstania. Podczas nich muzycy The Smashing Pumpkins wykonują tylko utwory, które powstały w okresie 1991-2000, a także premierowe kompozycje oraz kowery.

Jesienią natomiast grupa odwiedzi Stary Kontynent. Do tej pory zostały ogłoszone jednak tylko dwa koncerty – w Londynie i Bolonii (16 i 18 październik).

rf | fot. Olivia Bee

KOMENTARZE

Przeczytaj także