The Smashing Pumpkins zagrali na koncercie… utwór Led Zeppelin [WIDEO]

/ 13 lipca, 2018

Wczoraj wystartowała trasa koncertowa – pod szyldem „The Shiny And Oh So Bright” – The Smashing Pumpkins, pierwsza po wielu latach, podczas której zespół gra prawie w oryginalnym składzie. Brakuje w nim tylko basistki D'arcy Wretzky, która odeszła z grupy w 1999 roku.

Billy Corgan ujawnia tytuły nowych utworów Smashing Pumpkins

Tegoroczna trasa zbiega się z 30. rocznicą powstania formacji. Muzycy (obecny skład prezentuje się następująco: Billy Corgan, James Iha, Jimmy Chamberlin, Jeff Schroeder i koncertowy basista Jack Bates) podczas niej wykonują tylko utwory, które powstały w okresie 1991-2000, a także premierową kompozycję „Solara”, która została oficjalnie opublikowana na początku czerwca.

Ponadto zespół zaprezentował także kilka kowerów – w setliście pojawiła się m.in. „Space Oddity” z repertuaru Davida Bowiego czy „Landslide” formacji Fleetwood Mac. Jednak największym zaskoczeniem było zagranie – po raz pierwszy – jednego z najważniejszych utworów w historii, nie tylko Led Zeppelin, ale w ogóle muzyki rockowej, a mianowicie „Stairway to Heaven”. Ciekawe też, że podczas jego wykonywania publiczność była świadkiem… procesji z figurką Billy'ego Corgana w roli głównej (od 4:50):

Ogólnie zespół The Smashing Punpkins zagrał 31 kompozycji.

The Smashing Pumpkins Setlist Gila River Arena, Glendale, AZ, USA 2018, Shiny And Oh So Bright

 
Poniżej możecie zapoznać się z jeszcze z innymi fragmentami wczorajszego koncertu:

Lider grupy – nie tak dawno – zdradził, że w najbliższym czasie na rynku pojawią się dwie EPki, na każdej znajdzie się po cztery utwory i podał ich tytuły. Wszystko na to wskazuje, że wyprodukuje je Rick Rubin.

Jesienią formacja The Smashing Pumpkins odwiedzi Stary Kontynent. Do tej pory zostały ogłoszone jednak tylko dwa koncerty – w Londynie i Bolonii (16 i 18 październik). 

szy I fot: Olivia Bee

KOMENTARZE

Przeczytaj także