Polski zespół metalowy Hate podpisał kontrakt ze słynną amerykańską wytwórnią

/ 13 lipca, 2018

Zespół Hate podpisał kontrakt ze słynną amerykańską wytwórnią Metal Blade Records, założoną w 1982 roku przez Briana Slagela, twórcę składanki „Metal Massacre”, na której zadebiutowała Metallica. Dziś Metal Blade ma w swoim katalogu takie zespoły, jak Anvil, Dark Funeral, Cradle Of Filth, Manowar i polski Behemoth.

Opeth ujawnia pierwsze szczegóły nowego albumu

Wokalista i gitarzysta Hate, ATF Sinner, tak skomentował podpisanie umowy:

Mówi się, że oceniają was po tym, z kim trzymacie. Jeśli to prawda, to nas będą oceniać wyjątkowo pochlebnie. Z dumą możemy ogłosić, że podpisaliśmy kontrakt z Metal Blade Records, wytwórnią, która jest synonimem muzyki metalowej, tak jak gitarowy przester. Podpisanie umowy ma miejsce w idealnym momencie, bo rozpoczyna się nowy rozdział historii zespołu. Od wydania w 2017 roku płyty „Tremendum” Hate podąża ku nowym, mroczniejszym horyzontom i jesteśmy pewni, że ten krok pomoże nam osiągnąć wyznaczone cele.

Grupa planuje wejść do studia w grudniu, a nowy album wydać latem 2019 roku. Póki co możemy wysłuchać surowej wersji nowego utworu, zatytułowanego „Path To Arkhen”.

Zespół Hate powstał w Warszawie w 1990 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Adama Buszko, gitarzysty Andrzeja "Quacka" Kułakowskiego, basisty Marcina "Martina" Russaka oraz perkusisty Piotra "Mittloffa" Kozieradzkiego, który obecnie bębni w Riverside. Grupa zadebiutowała w 1996 roku albumem „Daemon Qui Fecit Terram”. Hate od tamtej pory regularnie wydaje płyty, a przez jego skład przewinęło się wielu, znanych na metalowej scenie muzyków.

Dziś jedynym członkiem zespołu, który działa w nim od samego początku jest Adam „ATF Sinner” Buszko.

W lipcu wystartowała kolejna trasa koncertowa Hate, która potrwa do końca września i oprócz krajów europejskich obejmie także Mongolię, Chiny i Japonię.

rf | fot. Daniel Rusilowicz

KOMENTARZE

Przeczytaj także