The Smashing Pumpkins zakończyli nagrywanie nowego albumu

/ 8 lutego, 2018

Choć nadal w sieci nie pojawiło się oficjalna informacja dotycząca powrotu grupy The Smashing Pumpkins w – prawie – oryginalnym składzie, ani dotycząca płyty czy koncertów, to wszystko na to wskazuje, że już wkrótce fani otrzymają więcej szczegółów.

Kreator ponownie zagra w Polsce!

Nie tak dawno pojawiła się informacja odnośnie składu grupy – oprócz lidera Billy'ego Corgana (gitarzysta i wokalista), gitarzysty Jamesa Iha i perkusisty Jimmy’ego Chamberlina, znajdzie się w nim również gitarzysta Jeff Schroeder, który dołączył do formacji w 2007. Wciąż jednak nie wiadomo kto zagra na basie (przypomnijmy: w reaktywacji nie weźmie udziału D’arcy Wretzky, oryginalna basistka Smashing Pumpkins). 

Dowiedzieliśmy się natomiast, że zespół zakończył nagrywanie albumu. Billy Corgan pochwalił się tym na swoim Instagramie zdjęciami ze studia: stołu mikserskiego, demontowania zestawu perkusyjnego (pod tą fotografią stwierdził, że prace przebiegały bardzo szybko i śpiewał „5 utworów w ciągu jednego dnia”). Najważniejsze jest to najnowsze, na którym widać samego Corgana („OK, oficjalnie: to już ostatni dzień pracy w studiu…”):

Corgan opublikował także na Instagramie post, w którym wspomniał, że grupa przebywa w studiu z legendarnym producentem, Rickem Rubinem. Lider Smashing Pumpkins dodał również nie dawno, że ma ponad 26 utworów „w różnych fazach ukończenia, produkcji oraz szaleństwa”. Fani zaczęli spekulować, że być może kolejny krążek grupy będzie – ponownie – dwupłytowy. 

D’arcy wyjawiła z kolei, że Smashing Pumpkins zamierza w lipcu wyruszyć w trasę koncertową. Na razie żadne oficjalne oświadczenie się nie pojawiło, ale zapewne to kwestia czasu – co sugeruje niedawny wpis zespołu na Instagramie:

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także