Czy mieszkańcy Kostrzyna nadal chcą Przystanku Woodstock? [WYNIKI]

/ 8 lutego, 2018

Dzisiaj w kostrzyńskim magistracie zorganizowano specjalną konferencję prasową dotyczącą wyłącznie Przystanku Woodstock. a konkretnie opinii mieszkańców na temat organizacji imprezy na terenie miasta.

Nergal nagrywa wokale na nowy album Behemotha

Podczas konferencji burmistrz Kostrzyna, Andrzej Kunt, powiedział:

Jako organ wydający decyzję musieliśmy mieć pewność, że mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą są za organizacją Woodstocku w naszym mieście. Dlatego też przeprowadziliśmy w styczniu badania wśród naszych mieszkańców [grupa 600 respondentów – przyp. szy], z których jasno wynika, że chcą organizacji festiwalu 

Prawie 80% mieszkańców (dokładnie 77,7%) poparło organizację festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, tylko 12% respondentów miało odmiennie zdanie. Najwięcej zwolenników Przystanku Woodstock odnotowano – co chyba nikogo nie dziwi – w przedziale wiekowym od 18 do 29 lat (90% na tak). 

Zdecydowana większość (ponad 80%) mieszkańców Kostrzyna nad Odrą uważa także, że organizacja Przystanku Woodstock stanowi dobrą formę promocji miasta na arenie ogólnopolskiej. 

Woodstockowa machina już ruszyła. Musimy przygotować bardzo wiele dokumentów i za kilka miesięcy z kompletem tych dokumentów pojawimy się Kostrzynie. Opinia mieszkańców, którą dzisiaj poznaliśmy, niezwykle nas cieszy i tylko utwierdza w przekonaniu, że Kostrzyn to bardzo dobre miejsce, żeby organizować tutaj Przystanek Woodstock. Bardzo dziękujemy zarówno Burmistrzowi Kuntowi, jak i całemu kostrzyńskiego magistratowi za podjęcie decyzji o przeprowadzeniu badania i pomoc, jaką od lat okazują podczas organizacji Przystanku Woodstock 

– powiedział po zakończeniu konferencji Krzysztof Dobies, Rzecznik Prasowy Fundacji WOŚP.

Przypomnijmy: Przystanek Woodstock jest organizowany w Kostrzynie nad Odrą nieprzerwanie od 2004 roku, do tej pory więc zorganizowano tam czternaście edycji . 

W 2017 r., podobnie jak rok wcześniej, festiwal zyskał miano imprezy podwyższonego ryzyka. Dla organizatora oznaczało to dodatkowe obowiązki, m.in. zapewnienie liczniejszych służb porządkowych czy informacyjnych.

Tegoroczna, już dwudziesta-czwarta, edycja Przystanku Woodstock odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku na festiwalu zagrają: Lao CheArch Enemy oraz The Inspector Cluzo. Kolejni wykonawcy będą ogłaszani w najbliższym czasie. 

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także