Nergal nagrywa wokal na nową płytę Behemotha [WIDEO]

/ 8 lutego, 2018

Od kilku miesięcy mówiło się, że Behemoth planuje wejść do studia, żeby nagrać nowe studyjne wydawnictwo. Na oficjalnym profilu zespołu w serwisie Facebook pojawiło się potwierdzenie, że grupa faktycznie pracuje w pocie czoła.

Kreator ponownie zagra w Polsce

Behemoth przebywa obecnie w warszawskim Sound Division Studio, gdzie przygotowuje nowy album. Obecnie Adam Nergal Darski nagrywa wokal, o czym możemy przekonać się włączając poniższy film. Zespół napisał jedynie „Dzieje się magia…!”:

Następca „The Satanist” pojawi się na rynku zapewne w tym roku. Czego możemy spodziewać się po nowej płycie? Nergal opowiadał o niej w wywiadzie dla brytyjskiego „Metal Hammera”:

Od teraz całą moją energię poświęcam Behemotowi. Jestem bardzo podekscytowany tekstami na nadchodzącą płytę. Wydaje się, że napiszę większość z nich. Wyczuwam silne inspiracje. 

Kiedy skończyłem pracować nad „The Satanist” miałem tak naprawdę dość muzyki. Myślałem coś w rodzaju: „Nie wiem, czy jest we mnie jeszcze jakakolwiek ekstremalna muzyka”. Dlatego też musiałem zrównoważyć swoją energię dzięki Me And That Man i, co ciekawe, gdy potem powróciłem do „black-metalowej jaskini”, byłem bardziej kreatywny niż kiedykolwiek wcześniej. Nie mogłem przestać pisać kolejnych utworów! Zazwyczaj [po cyklu płytowym] czuję się strasznie wypalony, ale na obecnym etapie nie tylko jestem pełen pomysłów, ale czuję się jakbym był po narkotykach! Jestem napompowany i głodny.

Czego możemy spodziewać się po nadchodzącym krążku BehemothaNergal odpowiedział w ten sposób:

„Evangelion” był nagrany perfekcyjnie, charakteryzuje się perfekcyjnym brzmieniem, ale „The Satanist” był czymś zupełnie innym. Nowy album ponownie będzie czymś innym, jestem o tym przekonany. Kiedy ludzie mówią mi: „Musisz przebić The Satanist”… ja nie muszę niczego przebijać. Chcę tylko mieć pewność, że w swojej karierze wchodzimy w zakręty. Zmierzamy w innym kierunku, aby nie utknąć w tym samym schemacie.

Zanim na rynku ukaże się następca „The Satanist”, muzycy na wiosnę tego roku zapowiedzieli wydanie koncertowej płyty CD i DVD. Z kolei latem zespół wyruszy w wielką trasę po Ameryce Północnej wraz ze SlayeremTestamentem, Lamb of God oraz Anthraxem. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także