The White Stripes powracają ze składanką [WIDEO]

/ 6 października, 2020


Dość nieoczekiwanie przypomniał o sobie zespół The White Stripes. Grupa wyda składankę z największymi przebojami.


Wytwórnia Third Man Records należąca do Jacka White’a ogłosiła, że wyda album „The Greatest Hits” The White Stripes. Płytę promuje teledysk z nieznaną wcześniej, koncertową wersją “Ball And Biscuit”.

Płyta ukaże się 4 grudnia i znajdzie się na niej 26 utworów z całej kariery The White Stripes. Wydawnictwo dostępne będzie w streamingu, na CD i na podwójnej płycie winylowej.

Wytwórnia pisze:

Mamy świadomość, że wydawanie składanki w erze streamingu może wydawać się bezsensowne, ale z całego serca wierzymy, że wielkie zespoły zasługują na „Greatest Hits”. The White Stripes to wielki zespół ze wspaniałymi fanami i wydanie kompilacji jest nie tylko właściwe, ale i konieczne.

Poniżej możecie obejrzeć koncertowe wykonanie utworu „Ball And Biscuit” zarejestrowane w Tokio w 2003 roku, które zapowiada album.

The White Stripes to założony pod koniec lat 90. w Detroit duet, który stanowili Jack White i Meg White. Album „Elephant” z 2003 roku zaliczany jest do najważniejszych i najbardziej wpływowych płyt XXI wieku. Grupa rozpadła się po wydaniu albumu „Icky Thump” z 2007 roku. Jack White udzielał się w zespołach The Raconteurs i The Dead Weather, prowadzi także działalność solową.

KOMENTARZE

Przeczytaj także