The Who zagra ostatnią trasę? Pete Townshend: Gram dla pieniędzy

/ 25 marca, 2024


Czy The Who wyruszy w jeszcze jedną, pożegnalną trasę? Pete Townshend przyznaje, że granie nie sprawia mu dużej radości.


W ostatnim czasie zespół The Who ograniczył swoją działalność koncertową. Członkowie grupy przyznawali, że nie mają planów na przyszłość. Czy grupa zagra jeszcze jedną trasę?

W wywiadzie dla „The New York Times” gitarzysta Pete Townshend przyznał:

Występowanie z The Who nie sprawia mi wielkiej frajdy. Szczerze mówiąc, gram koncerty dla pieniędzy.

Dodał jednak:

Czuję, że The Who może zrobić jeszcze jedną rzecz: zagrać ostatnią trasę, na której odwiedzimy wszystkie możliwe miejsca na świecie, a potem doczołgamy się do śmierci.

Kilka miesięcy temu Pete Townshend zapytany o przyszłość grupy odparł:

Myślę, że powinniśmy z Rogerem Daltreyem udać się na lunch i pogadać o tym, co dalej. Koniec trasy nie powinien oznaczać końca czegokolwiek, ale mam wrażenie, że zakończyła się pewna era. Co dalej to kwestia tego, co jest wykonalne, lukratywne i sprawia radość. Napisałem więc do Rogera: „Pogadajmy i zastanówmy się, co dalej”. Nigdy nie lubiłem koncertowania, ale muszę przyznać, że kilka ostatnich tras – po Wielkiej Brytanii, Europie i Ameryce – dało mi prawdziwe poczucie spełnienia. Mam szczęście, że nadal w moim wieku mogę występować.

The Who powstał w 1964 roku. Dziś z oryginalnego składu w grupie są wokalista Roger Daltrey i gitarzysta Pete Townshend. Ostatni album grupy ukazał się w 2019 roku pod tytułem „Who„.

KOMENTARZE

Przeczytaj także